Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Problem z uszczelnieniem felgi/opony


johnnythebest

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Mam taki problem ze w warsztacie ząłozyli mi opony na felgi, okazało sie ze z jednej powietrze ucieka od wewnetrznej strony na całym obwodzie, w innym warsztacie powiedzieli mi ze za mało uszczelniacza dali, a felga była szpachlowana wiec ma miejscami jakby chropowatą powierzchnie, do tego za mało uszczelniacza i dlatego uciekło powietrze. Wczoraj poprawili mi uszczelniaczem ale co z tego jak dzisiaj z rana widze ze znów mam kapcia.

Czy macie jakiś pomysł czym dokładnie uszczelnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh pomysl niby dobry ale jednak sie wstrzymam :tongue4:

Mój ojciec jezdzi puntem i tak właśnie zrobił, zmieniał opony na letnie i chyba za mało mu posmarowali, zeszło mu raz pojechał do wulkanizacji, zeszło mu drugi raz założył dętkę i ma spokój :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Mam taki problem ze w warsztacie ząłozyli mi opony na felgi, okazało sie ze z jednej powietrze ucieka od wewnetrznej strony na całym obwodzie, w innym warsztacie powiedzieli mi ze za mało uszczelniacza dali, a felga była szpachlowana wiec ma miejscami jakby chropowatą powierzchnie, do tego za mało uszczelniacza i dlatego uciekło powietrze. Wczoraj poprawili mi uszczelniaczem ale co z tego jak dzisiaj z rana widze ze znów mam kapcia.

Czy macie jakiś pomysł czym dokładnie uszczelnić?

szybko Ci ucieka, w ojca punciaku powoli schodziło tak po tygodniu był kapeć, może jednak ta felga jest krzywa? :confused4: albo masz małą dziurkę w oponie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona nowa wiec ta opcja odpada, wiec raczej cos nie halo jest z felga

Ewentualnie wentlem spierdziela :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwal oponę i dobrze sprawdź rant felgi do którego przylega może lakier ma jakieś pęknięcia i tamtędy ucieka miałem taki przypadek dobrze wyczyściłem rant zrywając kawałki farby (miejscami po lakierem był biały proszek jeżdżone były zimą) i problem ustąpił, oczywiście trzeba zabezpieczyć później farbą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwal oponę i dobrze sprawdź rant felgi do którego przylega może lakier ma jakieś pęknięcia i tamtędy ucieka miałem taki przypadek dobrze wyczyściłem rant zrywając kawałki farby (miejscami po lakierem był biały proszek jeżdżone były zimą) i problem ustąpił, oczywiście trzeba zabezpieczyć później farbą

dobrze kolega pisze, u mnie na 18" tez z jednego kola schodzilo powietrze, podjechalem do znajomego wulkanizatora, sciagnal opone, przelecial rant wiertarka ze szczotka, posmarowal i problem znikl :good:

A tych co tylko dodaja uszczelnienia bez wyczyszczenia felgi omijaj szerokim lukiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wczoraj pojechałem do kolesia że dalej mi powietrze schodzi, i dopiero za trzecim podejściem wziął wiertare i oczyścił mi cały rant, tylko że nie dał uszczelniacza tylko paste montażową, nałożył jej grubo i dzisiaj z rana patrze i powietrze jakoś trzyma, zobaczymy czy bedzie trzymało czy popuści w ciagu najblizszych dni, oby nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi ta felga od środka żle wyglądać najlepiej nałożyć na całości dużo szpachli i zebrać to ale na maszynie najlepiej tokarce bo wtedy równo się zbierze bo wcześniej jeżeli było szlifowane ręcznie to dlatego jest nierówno i ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi są cacy tylko farba się złuszczyła w miejscu styku z oponą i pod lakierem który odstał ucieka powietrze o szpachlowaniu nie ma mowy bo fela pod złuszczonym lakierem jak nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...