Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dla informatyków.Na monitorze "no signal"- po kilku próbach ok.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie opiszę problem od początku.... :confused4:

Problem pojawił się jakieś 2-3 tygodnie temu znikąd.

Po włączeniu kompa na monitorze no signal-dopiero po którejś tam z rzędu próbie załapuje.

Czasami jest to za 5 a czasami za 15 razem.

Dodam,że mimo braku obrazu wszystko startuje.

3 dni temu rozkręciłem go,przedmuchałem z całego syfu i po tym zabiegu

wogóle już nie było obrazu-próbowałem kilkadziesiąt razy :(

Nie było tego charakterystycznego przy odpalaniu dźwięku(pyk)

Wyjąłem kartę graficzną i nic tam nie dostrzegłem,podociskałem wszystko co się dało

i komp załapał za którymś tam razem ale problem nadal istnieje.

Restartowałem BIOS-a,wgrałem sterowniki i nic.

Pół godziny temu na chwilę pojawił się niebieski ekran z białymi napisami o jakiś błędach

ale nie zdążyłem odczytać bo zaraz się komp zrestartował i znowu kilkanaście prób aż zaskoczył

znowu monitor.Kabel i monitor napewno Ok.

O co może chodzić i czy jest możliwość odczytania tego niebieskiego okna?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może podmiankę zrobię...[br]Dopisany: 01 Lipiec 2011, 13:35_________________________________________________tyle,że komp startuje normalnie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... raz mówisz że startuje normalnie, a za drugim razem twierdzisz że restartuje się kilkanaście razy nim zaskoczy - to by wskazywało na zasilacz, lub na przegrzewanie się... Jeśli natomiast miałeś na myśli że sam restartujesz komputer aż obraz w końcu się pojawi... pytanie... czy obrazu wówczas nie ma już na BIOSie czy dopiero przy ładowaniu sterowników windows obraz znika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opiszę problem od początku.... :confused4:

Problem pojawił się jakieś 2-3 tygodnie temu znikąd.

Po włączeniu kompa na monitorze no signal-dopiero po którejś tam z rzędu próbie załapuje.

Czasami jest to za 5 a czasami za 15 razem.

Dodam,że mimo braku obrazu wszystko startuje.

3 dni temu rozkręciłem go,przedmuchałem z całego syfu i po tym zabiegu

wogóle już nie było obrazu-próbowałem kilkadziesiąt razy :(

Nie było tego charakterystycznego przy odpalaniu dźwięku(pyk)

Wyjąłem kartę graficzną i nic tam nie dostrzegłem,podociskałem wszystko co się dało

i komp załapał za którymś tam razem ale problem nadal istnieje.

Restartowałem BIOS-a,wgrałem sterowniki i nic.

Pół godziny temu na chwilę pojawił się niebieski ekran z białymi napisami o jakiś błędach

ale nie zdążyłem odczytać bo zaraz się komp zrestartował i znowu kilkanaście prób aż zaskoczył

znowu monitor.Kabel i monitor napewno Ok.

O co może chodzić i czy jest możliwość odczytania tego niebieskiego okna?

:hi:

mam to samo u siebie :kwasny:

podłączyłem monitor pod drugie wyjście z karty graficznej i problem ustał, od tej zamiany wyjść zdarzyło mi się może ze trzy razy tak, a wcześniej zdarzało się notorycznie

pozostawiasz może często komputer aby wchodził w stan "uśpienia" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za drugim razem twierdzisz że restartuje się kilkanaście razy

źle zrozumiałeś

sam muszę restartować bo obraz nigdy by nie wskoczył

przed chwilą za 8-ym restartem załapał

pozostawiasz może często komputer aby wchodził w stan "uśpienia" ??

pozostawiam ale najczęściej jak odchodzę na jakiś czas wyłączam monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też właśnie pozostawiałem i zauważyłem w tedy problemy, teraz w ogóle nie pozwalam mu wchodzić w stan hibernacji i jest :good:

to, że wyłączałeś monitor to nie ma znaczenia, bo on i tak sygnału w tedy nie wysyła

wiem , że to nie rozwiązanie, bo coś na na pewno mamy uwalone, ale póki co (ok. miesiąca) nie zawiesza mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 15 restartów i nic

Po wyłączeniu kompa za 9 restartem załapał czyli w sumie 24 :thumbdown:

no i do tego 2 razy mi się wyłączył w ciągu pół godziny-czyli jest coraz gorzej :(

2 razy przed zgaśnięciem monitora na niebieskim tle na całym ekranie

pojawił mi się znowu komunikat o błędach ale niestety jest on około 5 sek.i gaśnie

wszystko.Wie ktoś jak ten komunikat "złapać"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawisz Pause/Break powinien ten ekran zatrzymać... można to też zmienić w ustawieniach Windows ... Panel Sterowania > System > [Zaawansowane] > [uruchamianie i odzyskiwanie]: Ustawienia > [Awaria systemu]: Automatycznie uruchom ponownie (odznaczyć). Na pewno nr błędu podsunie pomysł na źródło problemów... a czy ekran w trakcie prób uruchamiania pokazuje podczas startupu powitanie BIOS czy jest zupełna ciemność? I czy BIOS daje jakieś znaki tzn. czy wydaje beepnięcia, jeśli tak to ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przed chwilą wyczytałem to Break nie da się zatrzymać bluescreen-a :(

ale doczytałem gdzie się to zapisało Mój komputer<dysk C/D<Windows<Minidump

i tam są wszystkie pliki o błędach tylko nie wiem jak je otworzyć bo moje programy

nie dają rady.W Wordzie wyskakuje kupa gryzmołów nie do odczytania.

Beepnięcie jest jedno i ciemność.

Nr. błędów to:0x000008e,0x0000000.0x000005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0x000008e Bład opis:

- należy wyczyścić dokładnie wszystkie sloty pamięci i moduły pamięci z kurzu (odkurzacz z plastykową końcówką,sprężone powietrze,pędzelek) oraz wyczyścić grzbiety stykowe pamięci (najlepiej twardą gumką ołówkową).

- w biosie ustawienia pamięci mają być na auto,normal lub SPD lub należy tak ustawić parametry pamięci, aby te ustawione w biosie pokrywały się z tymi jakie posiada moduł - czyli jak mamy moduł np PC100 i CL3 to w biosie tak ma być ustawiony, czyli FSB pamięci 100 i CL3, proszę również zwrócić uwagę na właściwe zasilanie modułu pamięci - ma być zgodne z jego specyfikacją,również procesor ma pracować na FSB zgodnym z jego specyfikacją - należy na te sprawy zwrócić uwagę również gdy sprawdzamy moduł pamięci na innym komputerze - bo jak przetaktujemy pamięć często sypie błędami, a jak ustawimy w biosie jej parametry zgodnie z jej specyfikacją - wtedy jest dobrze i pamięć nie wykazuje błędów.

- najlepiej wyjąć wszystkie moduły z banków pamięci i obsadzić bank I lub inny tylko modułem sprawdzanym i ustawić dla niego parametry w biosie i zapisać bios Save - komputer przy starcie (procedura POST) musi widzieć zainstalowaną pamięć prawidłowo.

- czysta płyta CDR lub sprawna sformatowana dyskietka 1.44 MB.

- program memetest86 w wersji na dyskietkę 1.44MB

http://www.memtest86.com/memtest35.zip

Przygotowanie dyskietki startowej 1.44 MB

- pobieramy program i go rozpakowujemy.

- wsadzamy dyskietkę 1.44 MB do napędu,otwieramy katalog z rozpakowanym programem memtest86 i uruchamiamy plik install.bat,pokaże się okno dialogowe, wpisujemy literę a i dajemy enter i czytamy komunikaty i tak postępujemy i dajemy enter i program utworzy dyskietkę startową 1.44 MB z programem do sprawdzania pamięci i okno dialogowe się zamknie.

Przygotowanie nośnika CD.

- program memtest86 w wersji na nośnik CD(obraz iso).

http://www.memtest86.com/memtest86-3.5.iso.zip

- pobieramy program i go rozpakowujemy i mamy obraz iso programu memtest86.Do utworzenia CD użyjemy programu np Nero i opcja CDROM(ISO) i wypalimy startowe CD z programem memtest86.

TEST PAMIĘCI

Przed testem najlepiej wyjąć wszystkie moduły i zostawić tylko ten sprawdzany w I banku pamięci lub zgodnie z instrukcją do płyty głównej - należy poczytać instrukcję do płyty który bank ma być obsadzony jak mamy zainstalowany tylko jeden moduł pamięci.

W zależności jakiego nośnika z programem użyjemy w biosie bootowanie jako pierwsze przestawiamy na A,Flopy lub napęd CD,zapisujemy bios Save.Wkładamy nośnik z programem do napędu i restart komputera i uruchomi się program diagnostyczny memtest86.Program do pełnego przebiegu potrzebuje około 40 minut - zależy to od pojemności modułu i szybkości procesora.

Test powinien trwać minimum 2 do 3 godzin,program pracuje w pętli czyli dotąd, dokąd użytkownik go nie wyłączy klawiszem ESC.

Pamięć sprawna to wykazane w programie zero błędów

Należy pamiętać, że wykryty 1 błąd kwalifikuje moduł pamięci w ramach gwarancji do naprawy lub wymiany na nowy.

Należy pamiętać, że test nie gwarantuje, że pamięć jest w 100% sprawna, w przypadkach wątpliwych należy do sprawdzenia komputera użyć inny sprawny moduł pamięci.

UWAGI końcowe:

- nieraz trzeba podnieść napięcie zasilania na moduły pamięci jak jest taka możliwość o 0.1 do 0.2 V i wtedy nie ma błędów.

- zmienić CL np z 2 na 2.5,2 na 3.

- zawsze warto sprawdzić moduł na innym komputerze,bo problem może być inny,a moduł pamięci sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz od kogoś grafike, ram, zasilacz, zamień i zobacz czy działa wszystko. Jak nie to zostaje jeszcze mobo i procek. Ja obstawiam zasilacz.

Czy do grafiki masz podłączone dodatkowe zasilanie??? No i podał byś konfiguracje kompa.

ps.

miałem podobnie, tyle że u mnie kostka od dodatkowego zasilania w grafice miała zimne luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już końcówka bo teraz po minucie sam mi się kilkakrotnie zresetował

i oczywiście no signal-ciemność.

Mam nadzieję,że zdąrzę dokończyć posta.

Przed chwilą podczas ładowania słychać byłó przez około 15 sek.jakby grzechotkę

takie ciche grzechotanie-jak mały trybik :thumbdown:

Procesor 1.8

Karta GF 7300 GT

RAM 1

Twardy 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechotanie? A może komp ci sie przegrzewa . Sprawdź organoleptycznie radioatory i wiatraczki na procku grafice i plycie głownej. Może też to być dźwiek z zasilacza. Często pod obciążeniem jak np. gram to słysze takie jak by piski lub właśnie coś podobnego do grzechotania tyle ze u mnie to z grafiki bo to ona jest pod obciążeniem. Jaki w ogóle zasilacz masz? bo jezeli jakiś no name kupiony z obudową.... to zacznij od zasilacza. Możesz też sprawdzić kondensatory na grafice i płycie gównej. Jeżeli będą wypukłe to mżliwe ze to przez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafikę wyjmowałem i nic podejrzanego nie zauważyłem,tak samo jak na płycie-wzrokowo ok.

Dzisiaj brat ma podrzucić zasilacz to dam znać-miejmy nadzieję,że to on szwankuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...