Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] DRL Co to jest za pokrętło?


maro269

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie dwóch pokręteł po lewej stronie kierownicy w a4 b7 - jedno to drl a drugie oznaczone symbolem światła razem z zegarkiem. Nie wiem do czego służą a na necie nie mogę znaleźć oznaczeń. Przy kręceniu nie ma żadnej reakcji. Nie dawno kupiłem auto. Czekam na odpowiedz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRL to do świateł dziennych http://en.wikipedia.org/wiki/Daytime_running_lamp ale co i jak dokładnie jest w B7 to Ci nie powiem bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te przycisk oznaczony żarówką i zegarkiem to chyba regulacja natężenia świecenia zegarów, bo ten zegar to nie zegar tylko symbol zegarów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówka i zegarek to może być system tzw. odprowadzania do domu, jak się zamknie auto to światła się świecą przez określoną w komputerze ilość minut (comming/follow me home)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie dwóch pokręteł po lewej stronie kierownicy w a4 b7 - jedno to drl a drugie oznaczone symbolem światła razem z zegarkiem. Nie wiem do czego służą a na necie nie mogę znaleźć oznaczeń. Przy kręceniu nie ma żadnej reakcji. Nie dawno kupiłem auto. Czekam na odpowiedz pozdrawiam.

Tu masz troszke info :wink4:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157734.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

DRL to światła do jazdy dziennej, natomiast to drugie pokrętło to system "coming /leaving home, polega na opóźnionym wyłączeniu halogenów, świateł pozycyjnych z tyłu i podświetlenia tablicy rejestracyjnej podczas wysiadania (coming home). Ponadto, system uruchamia się podczas otwierania lub zamykania drzwi samochodu - za pomocą centralnego zamka następuje włączenie lub wyłączenie świateł. Funkcja coming/leaving home pozwala oświetlić drogę, ułatwia odnalezienie auta nocą na parkingu, oświetla drogę wjazdu na teren posesji".

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...