Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Woda po stronie pasażera


A4-Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem podobnego wątku ale sytuacje były najrózniejsze

Przejde do rzeczy. Po każdych większych opadach deszczu bądź po myciu auta pokazuje mi się woda dokładnie na łączeniu obicia słupka A i podsufitki po stronie pasażera oraz w rogu schowka i na dywanie również w rogu przy progu.

Zdjąłem fragment podsufitki i obicie słupka i robiłem testy wodą. Wydedukowałem że przez szyber mi nie leje bo woda nie pokazała sie a z odpływu przy zawiasie woda leciała. Macałem wężyk i nie znalazłem pęknięć. Polewałem wodą przednią szybę i lałem po uszczelce drzwi to woda zaczęła lecieć po słupku w rogu przedniej szyby. Wyglądało to tak jakby woda wyciekała na łączeniu blach słupka. Zamontowałem brakującą listwę która znajduje się pomiedzy brzegiem dachu a uszczelką drzwi bo myślałem że to uszczelka na ramce szyby nie trzyma bo nie przylega do niczego no ale woda nadal sie pokazuje tyle że uszczelka teraz jest sucha. Listwa wykończeniowa dachu jest jakoś umocowana żeby woda mogła pod nia zaciekać do środka? Zbaraniałem juz ;( W zimie przy mrozach zauważyłem że przednia szyba wpada w wibracje i drży póki auto się nie nagrzeje. Jeszcze jedną rzecz zauważyłem. Czy u góry w samym rogu szyby przedniej gdzie zbiegają się liswta dachu i listwy wykończeniowe szyby powinny się pojawiać pęcherzyki powietrza gdy woda tam wchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od blacharza który robił mi próg bo przegnił dowiedziałem się że auto było bite w prawy bok ale szyby są ori i wszystkie z tego samego roku[br]Dopisany: 04 Lipiec 2011, 15:43_________________________________________________wole być pewien żeby niepotrzebnie nie wydawać kasy na klejenie szyby na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajoma miała to samo w A4 B6.tylko że u niej był błąd mechanika co robił przekładkę bo miała anglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajoma miała to samo w A4 B6.tylko że u niej był błąd mechanika co robił przekładkę bo miała anglika.

a pozbyła się wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak przekładali zrobili błąd źle zatkali dziurę po lince sprzęgła, woda sie wlewala przy dużym deszcze.lała się z szyby na dół i tam tą dziurę znalazła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz dywanik gumowy połóz go w maire jak najwyzej zeby przylegał, pojeżdzij chwile na klimatyzacji, jesłi masz zatkany kanał spustowy to powinna sie pokazać woda na dywaniku, ja tak u siebie namierzyłem dziada :gwizdanie: rozbierasz schowek i w rogu od strony konsoli dmuchasz spręzonym powietrzem, póxneij wyczyszczasz pod aku otwory spływowe, na 70% w tym lezy przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dywanik przylega aż do progu a klimatyzacji nie posiadam a poza tym pisałem że woda pokazuje mi się najpierw na słupku bo po zdjęciu obicia widziałem jak zpływa woda po nim w dół. Sprawdzić odpływy na podszybiu przy aku moge ale to pewnie nie to skoro mam słupek mokry[br]Dopisany: 04 Lipiec 2011, 16:13_________________________________________________a własnie gdzie jest odpływ przy filtrze kabinowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam to chyba nie ma, masz dwa pod aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosłownie pod aku? bo jak tak trzeba pewnie dziada dzwignąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosłownie pod aku? bo jak tak trzeba pewnie dziada dzwignąć

dosłownie, musisz zdemontować podstawke i bedziesz miał odpływy, sprawdź nie zaszkodzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosłownie pod aku? bo jak tak trzeba pewnie dziada dzwignąć

dosłownie, musisz zdemontować podstawke i bedziesz miał odpływy, sprawdź nie zaszkodzi :good:

własnie zamierzam iść to obadać[br]Dopisany: 04 Lipiec 2011, 16:30_________________________________________________pod aku było mini jezioro :decayed: tak był odpływ szlamem zawalony :confused4: ale to pewnie nie to ale przynajmniej woda nie stoi bo wyczyściłem to co trzeba[br]Dopisany: 04 Lipiec 2011, 17:51_________________________________________________no i tak jak napisałem że nic to nie da i miałem racje na dywanie dalej woda a tapicerka słupka też mokra ;( pewnie z góry woda spływa na dół :confused4: niedawno przestało lać i byłem sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do magików od szyb, tam powinni Ci sprawdzić. Być może klej już nie trzyma i trzeba będzie szybę jeszcze raz wkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie innego wyjscia chyba nie mam jak jeszcze raz szybe wkleić :confused4: wkurza mnie to zaciekanie bo na tapicerce już są ślady od deszczówki :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...