Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Auto na LPG gasnie po deszczu


plotka190

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest tego typu. Padal deszcz lub jest wilgotno, wsiadam rano do auta i odpala bez problemu. Po przjechaniu 200-300m auto gasnie i wtedy jest delikatny problem z odpaleniem. Musze go wtedy kercic jakies 10 sekund. Odpala i potem jest juz wszystko ok... zaznaczam ze jest to autko na LPG sekwencyjny i przy normalnej pogodzie takie rzeczy nie maja miejsca wszystko jest ok. Prosze o pomoc co to moze byc? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody i świece kiedy wymieniane??? Jakieś błędy na VAG-u??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . Sam tak mam od jakiegoś czasu jak auto postoi na deszczu to mam takie problemy jak ty wymienię u siebie przewody i świece i zobaczę co sie bedzię dzaiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma wspólnego z LPG? Auto palisz na benzynie, po przejechaniu 200 metrów nie przełączy się na LPG .... jak zgaśnie na benzynie to też je kręcisz 10 minut na benzynie ... kręcenie teretycznie nie ma nic wspólnego z gazem.

Może to nie jest szablonowa diagnoza ale ... nie zamaka Ci filtr powietrza ? Mi kiedyś mechanik zapomniał przykleić gume na obwodzie komory silnika (uszczelke) i niestety podczas intensywnych kilkudniowych opadów nie wiem jakim cudem ... ale zalało filtr i auto zupełnie nie paliło (w połączeniu z toną brudu po wyschnięciu utworzyła się szczelna powłoka izolująca na tym filtrze) ....

Ale nie wiem może ja ze starości mam dziury w masce :P dlatego może ... w każdym bądź razie objaw taki jak u Ciebiie po 300 metrach silnik się zadusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece i kable/cewki się kończą, gaz szybciej zużywa te elementy, u siebie świece musiałem wymienić po 22 tyś km bo gaz je wykończył, przed wymianą świece wymieniałem co 40 tyś km więc coś w tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma wspólnego z LPG? Auto palisz na benzynie, po przejechaniu 200 metrów nie przełączy się na LPG .... jak zgaśnie na benzynie to też je kręcisz 10 minut na benzynie ... kręcenie teretycznie nie ma nic wspólnego z gazem.

Może to nie jest szablonowa diagnoza ale ... nie zamaka Ci filtr powietrza ? Mi kiedyś mechanik zapomniał przykleić gume na obwodzie komory silnika (uszczelke) i niestety podczas intensywnych kilkudniowych opadów nie wiem jakim cudem ... ale zalało filtr i auto zupełnie nie paliło (w połączeniu z toną brudu po wyschnięciu utworzyła się szczelna powłoka izolująca na tym filtrze) ....

Ale nie wiem może ja ze starości mam dziury w masce :P dlatego może ... w każdym bądź razie objaw taki jak u Ciebiie po 300 metrach silnik się zadusił.

on przelaczy sie na LPG zanim rusze z pod domu bo ustawiony jest na 20 stopni C. wiec ma to moze cos wspolnego z LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie masz zamontowany sterownik lpg??

Ja miałem zamontowany koło akumulatora, brudne odpływy podszybia, wiec zbierała się tam woda, sterownik był jakiś wadliwy bo okazał się nieszczelny i go zalewało i też miałem podobne problemy po deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...