Skocz do zawartości
IGNOROWANY

felgi po renowacji


skalarx

Rekomendowane odpowiedzi

co sądzicie o felgach po tzw renowacji? nie były prostowane tylko malowane srebrnym akrylem. Jak z trwałością takich felg i tej powłoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi kupowane w komisach lub na jakichs gieldach sa malowane przynajmiej wiekszosc . jak niebyly prostowane to niepowiniem byc z nimi zaden klopot . a powloka troche potrzyma jak nie bedziesz jezdzil po kraweznikach :gwizdanie:[br]Dopisany: 31 Styczeń 2008, 14:54 _________________________________________________sam kiedys malowalem fele i niebylo problemu z odpadaniem farby czy cos :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie były tylko prostowane lub spawane to takie felgi są jak najbardziej :th:

Naturalną rzeczą jest renowacj felg po kilku latach urzytkowania i jeżeli jest dobrze zrobiona napewno będzie ładnie wyglądać jeszcze przez kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jakaś felga miała lekkie bicie i była prostowana to warto takie kupić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jakaś felga miała lekkie bicie i była prostowana to warto takie kupić????

wydaje mi sie ze jesli masz :a4fan: to stac cie na nowki fele a w szczegolnosci ze to b6 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim aucie miałem felgi po renowacji i jedna nawet była prostowana. Nie było z nimi żadnego problemu felgi wyglądały jak nowe i tak też się sprawowały. Wszystko zależy jak były robione, czym malowane itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim aucie miałem felgi po renowacji i jedna nawet była prostowana. Nie było z nimi żadnego problemu felgi wyglądały jak nowe i tak też się sprawowały. Wszystko zależy jak były robione, czym malowane itp.

masz rację , wszystko zależy od tego jak bardzo poprzedniemu właścicielowi zależało na renowacji, czy zrobił to porządnie czy byle jak, dlatego duże ryzyko jesli kupuje się felgi z niepewnego źródła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze na prostowanych 4 felgach,i smiga az milo= ja uwazam i jeszcze zadnej po 35tys km nie zgialem,prostowane byly od wewnatrz,po poprzednim wlascicielu,napewno ori audi nawet prostowane wytrzymaja o wiele wiecej niz jakies zamienniki(slabszy material)ale wg mnie oplaci sie jak sa dobrze zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram dużo lepiej prostowane (po małym skrzywieniu) orginalne niż tanie Chińskie zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o felgach po tzw renowacji? nie były prostowane tylko malowane srebrnym akrylem. Jak z trwałością takich felg i tej powłoki?

ogólnie to nic takiego ...niewiem tylko jak z tym akrylem. Felgi powinno się malować proszkowo + wypalanie w piecu 200 C a potem jako zabezpieczenie pokrywa się je lakierem bezbarwnym z utwardzaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o felgach po tzw renowacji? nie były prostowane tylko malowane srebrnym akrylem. Jak z trwałością takich felg i tej powłoki?

ogólnie to nic takiego ...niewiem tylko jak z tym akrylem. Felgo powinno się malować proszkowo + wypalanie w piecu 200 C a potem jako zabezpieczenie pokrywa się je lakierem bezbarwnym z utwardzaczem

Akryl to farba w spray-u, metoda proszkowa jedyny najlepszy sposób renowacji felg, malowanie spray-em można wykonać samemu w garażu. Odnośnie prostowania - nie bójcie się prostowanych felg, każdą felgę alu trzeba prostować szczególnie większe rozmiary. Handlarze piszą że felgi nie były prostowane, to bzdura, trzeba prostować alu co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niejest drogie nietrzeba tego czytac zeby to wiedziec :naughty:

super ale trochę OT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ori alu felgi 16" Audi, da się coś zrobić z niewielkim ubytkiem materiału na feldze. Nie wygląda mi to na odprysk farby :mysli:. Czy dobra szpachla i malowanie wystarczy czy trzeba działać bardziej konkretnie?

Thx all :audi:

ZeeBee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ori alu felgi 16" Audi, da się coś zrobić z niewielkim ubytkiem materiału na feldze. Nie wygląda mi to na odprysk farby :mysli:. Czy dobra szpachla i malowanie wystarczy czy trzeba działać bardziej konkretnie?

Thx all :audi:

ZeeBee

pytałem o to w tym serwisie ( link na I stronie ) wszystko uzupełniają tak że śladu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...