Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana nagłośnienia wraz z przewodami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Przymierzam się do wymiana ori nagłośnienia na moje, które zostało mi z poprzedniego auta. Tylko będe miał parę pytań do osób robiących juz taki zabieg W B6 lub rozeznanych w tych sprawach.

Ogólnie sytuacja wygląda w ten sposób, że mam:

* głośniki 16cm HERTZ wraz ze zwrotnicami (dystanse już zakupione)

* syki też HERTZ

* skrzynie basową JBL wraz ze wzmacniaczem JBL

* no i kupe przewodów :D

Przewody, które są ori pasowało by wymienić bo szału nie ma. Jak ja widzę sprawę i jak to chce zrobić:

- kostkę ori z wszystkimi kablami zasilającymi radio zostawiam. Ori kostkę, która służy do podłączenia głośników izoluje(bo za dużo zabawy żeby całe okablowanie wyciągać a w przyszłości przy zmianie auta można powrócić do ori)

- kupuję nową kostkę powiedzmy taką: http://allegro.pl/zlacze-iso-8-pinowe-do-glosnikow-gniazdo-nowe-i1706546509.html

- do nich podłączam własne kable które prowadzę do drzwi no i tam pod zwrotnice i wiadomo głośniki pod nią.

- ewentualnie przód dam pod wzmacniacz 4 - kanałowy JBL

- Tyl też dam pod kostę radia

- ori głośnik (basowy) zostawie żeby mi półka nie drżała ale będzie odłączony

- skrzynia wiadomo swoje kable pod kondensator itd.

Czy tak jak napisałem będzie oki. Za wszystkie porady i komentarze dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma być źródłem dźwięku w tej instalacji? fabryczne radio czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostka sterująca to pioneer deh 9800BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co będziesz bawił się z kostką od głośników skoro masz wyjścia RCA i wzmacniacz 4 kanałowy. Sygnał z radia podpinasz poprzez RCA wykorzystujesz wyjście przednie i dedykowane subwoofer. Wzmacniaczem zasilasz wszystkie głośniki i cieszysz się pięknym dźwiękiem i całą paleta możliwości ustawiania dźwięku bo wyjście na sub w tym radiu ma aktywna zwrotnicę. Jak dla mnie to jedyne sensowne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki wzmacniacz: http://www.megamedia.pl/wzmacniacz-jbl-gto-75.4.php

Pod dwa kanały bedzie podłączona skrzynia basowa stereo (2xgłośnik JBL) więc zostaną dwa wolne kanały i jeśli dobrze wiem to pod nie mogę podłączyć tylko ewentualnie przód czyli 1 kanał na prawą strone i drugi na lewą. Chyba, że można inaczej o czym nie wiem także czekam na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś ale chodzi i oto żeby z wzmacniacza podłączyć Skrzynie basową robisz mostek i masz jeden kanał który zasila skrzynię. A przednie głośniki podłączasz pod pozostałe kanały w wzmacniaczu. I na tym Sprawa się powinna skończyć, chyba że zamierzasz montować jakieś głośniki z tyłu, ale z własnego doświadczenia bym ci to odradzał. Bo tylne głośniki tylko psuja scenę ale to już kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś ale chodzi i oto żeby z wzmacniacza podłączyć Skrzynie basową robisz mostek i masz jeden kanał który zasila skrzynię. A przednie głośniki podłączasz pod pozostałe kanały w wzmacniaczu.

ja nie wiem kto kogo jak zrozumial ale tam jest napisane "skrzynia basowa stereo" - nie wiem co pod tym haslem sie na 100% kryje ale obstawiam, ze sa jakies 2 glosniki basowe...i moze kazdy ma osobne okablowanie... moze autor watku rozpatrywal cos takiego:

przod pod wzmacniacz, tyl bezposrednio pod radiem, sygnal liniowy tylu podlaczyc takze pod wzmacniacz, ustawic filtr "tylko niskie" i z nich zasilic "skrzynie basowa stereo" - to co sie traci to mozliwosc sterowania subwooferem z radia (zakladam, ze jak radio ma wyjscie liniowe na subwoofer to pewnie mozna nim z radia sterowac - przy tym co opisalem powyzej sterowanie subwooferem bedzie spiete z tylem/w zasadzei sterowanie tylem => ster. subem)... tyle, ze pewnie nie ma to wielkiego znaczenie bo wzmocniony przod tak przytlumi tylne glosniki zasilone z radia ze ich slychac i tak nie bedzie specjalnie )

pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat co mój przedmówca tz chciałbym zrobić jakieś dobre car audio . posiadam Radyjko JVC KD-R501(kupione już kiedyś) i seryjne głośniki które trzeba zmienić bo już pierdzą. myślałem żeby na przód włożyć jakieś 16 pb -lecz nie koniecznie tej firmy (oczywiście drzwi będę wygłuszał i wiem że trzeba kombinować z umiejscowieniem głośników ) a na tył jakiś sub. a wszystko podpięte pod wzmacniacz. cena jaką bym chciał przeznaczyć to około 1000-1500złmax (w cenie wygłuszenie ,głośniki przód .okablowanie ,wzmacniacz i subwoofer-skrzynia /tuba/ coś co będzie się nadawało do sedana i będzie cieszyć ucho.) co możecie mi zaproponować[br]Dopisany: 31 Lipiec 2011, 17:30_________________________________________________co myślicie o takim wzmacniaczu http://allegro.pl/boschmann-z-8529x-1900w-5-kanalowy-gwarancja-nowy-i1740438114.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...