Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Wskazania przepływomierza a jego uszkodzenie


itor

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nurtuje mnie taka kwestia, robilem logi dynamiczne mojej przeplywki w silniku wolnossacym o mocy 130KM, gorna granica jaka osiagnal to 105 czyli ok, natomiast intryguja mnie wskazania na biegu jalowym, po rozgrzaniu silnika mam 1,8-1,9 natomiast moj kolega w takim samym aucie 2,4-2,5, od czego zalezy ta ilosc wskazywana przez przeplywomierz. Robilismy pomiary na jalowym rownolegle stojac obok siebie, w tych samych warunkach atmosferycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz tylko na gorna granice, bo ja juz mialem przeplywke co w ADR pokazywala ladnie maksimum 106g/s tylko ze w przedziale 4000-5500 zanizala dobre 15-20g/s wzgledem sprawnej ;] Zrob logi obu aut i naloz na siebie wskazania przeplywki na jeden wykres to zobaczysz czy na pewno obie pokazuja podobnie.

Moze rozne wskazania przeplywki na jalowym sa spowodowane np. wlaczona klima w jednym z aut albo mocnym nawiewem, ew. innymi odbiornikami ?

edit:

albo lpg dusi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz tylko na gorna granice, bo ja juz mialem przeplywke co w ADR pokazywala ladnie maksimum 106g/s tylko ze w przedziale 4000-5500 zanizala dobre 15-20g/s wzgledem sprawnej ;] Zrob logi obu aut i naloz na siebie wskazania przeplywki na jeden wykres to zobaczysz czy na pewno obie pokazuja podobnie.

Moze rozne wskazania przeplywki na jalowym sa spowodowane np. wlaczona klima w jednym z aut albo mocnym nawiewem, ew. innymi odbiornikami ?

edit:

albo lpg dusi ;]

lpg nic nie ma do przeplywki,

oba auta identycznie nagrzane, wiatraki, swiatla powylaczane, nie ma sensu porownywac logow obu aut bo mi chodzi tylko o jalowy, poza tym przeplywka moja ma 14 mcy byla wymieniana w ASO, a u kolegi od nowosci ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...