Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup baterii do laptopa


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uzywalem lapika w wiekszosci na zasilaniu z sieci i bateria wytrzymala mi jakies 2 lata..

Dla baterii lepiej jest zeby byla:

Ladowana bez przerwy czyli caly czas z sieci, czy:

Zeby byla wyciagnieta..?

:mysli:

Z drugiej strony jednak. Nie bede przeciez wyjmowac baterii rozkrecajac go co chwile.. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym gorzej dla baterii , jesli uzywasz zasilacza staraj sie wyciagac baterie z lapika :)

to dobra rada, ten lapek co ja kupiłem, to poprzednia użytkowniczka tak nie robiła i teraz mam że trzyma tylko 15min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca tak jest ponieważ gdy jest podłączony zasilacz to bateria nie jest ani ładowana ani rozładowywana ponieważ laptop domyślnie ustawiony jest na pobór prądu z zasilacza,a na zasilanie z bateri przestawia się automatycznie po odłączeniu zasilacza.

Hyhy Yates , co ty wogole piszesz ?? :P To kiedy jest ladowana bateria , jak nie wtedy jak jest podlaczony zasilacz?? hehehe

Jak tylko podlaczasz zasilacz to automatycznie zaczyna sie ladowanie baterii , az do pelnego naladowania, potem proces ladowania sie wylacza bo jest pelna pojemnosc osiagnieta i WTEDY!! idzie tylko z sieci.

To jest troche podobne do ladowania baterii w komorce , czym czesciej ladujesz baterie , tym szybciej sie ona skonczy. Kazde ogniwo ma swoja zywotnosc i predzej czy pozniej sie skonczy , a zle "prowadzona" sie skonczy szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra chłopaki to co z tymi bateriami ? proszę o jakieś konkrety... Max prosiłem Cię o linka do typa z Allegro od którego kupiłeś baterię... :bicz3: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze o wyciąganiu baterii z laptopa gdy podłączamy go pod gniazdko, aleś wymyślił MAX :polew::tongue4: ... ale fakt faktem, już sam sie pogubiłem czy lepiej podlączyć pod zasilanie jesli się jest np w domu i ciągnać prąd cały czas z gniazdka, czy lepiej doładowywać co jakiś czas... :mysli: tzn dla mnie bardziej oczywiste jest podłączenie laptopa pod prąd i siedzenie na prądzie jeśli ma się dostęp a nie na bateriii bo bardziej takie rozładowywanie i ładowania skraca jej zywot, niż stale podłączenie do prądu... :mysli:. jak tylko uzywam laptopa w domu to zazwyczaj podłączam go pod prąda... no chyba że przemieszczam się po całym domu, powiedzmy ide na pare minut z laptopem do innego pokoju, to nie ciągne za sobą kabel z zasilaniem :embarrassed: tylko odłączam i jade na baterii , a po powrocie znowu podłączam pod zasilanie i jakoś po 1,5 roku użytkowania bateria trzyma tyle ile trzymała na poczatku + - pare minutek :)

aha jeszcze jedno, robił ktoś z was moze kalibracje baterii ?? bo wczoraj przez przypadek uruchomiłem program hp battery check i wyskakuje mi komunikat mówiący coś o kalibracji baterii :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znaleźć nowej oryginalnej baterii HP :mysli: zacząłem zastanawiać się nad taką :

http://www.allegro.pl/item305890145_nowa_do_hp_omnibook_xe3_pavilion_n5000_gw_12_mc.html

i tu o takich samych parametrach a sporo tańsza :

http://www.allegro.pl/item305884485_nowa_bateria_do_hp_xe3_pavilion_n5000_n6000.html

skąd ta różnica w cenie ? którą wybrać ?[br]Dopisany: 07 Luty 2008, 13:24 _________________________________________________Mad_MAX zrób proszę fotkę baterii (co bym widział mniej więcej kto ją wyprodukował) i napisz proszę od kogo kupowałeś na allegro :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze o wyciąganiu baterii z laptopa gdy podłączamy go pod gniazdko, aleś wymyślił MAX :polew::tongue4: ... ale fakt faktem, już sam sie pogubiłem czy lepiej podlączyć pod zasilanie jesli się jest np w domu i ciągnać prąd cały czas z gniazdka, czy lepiej doładowywać co jakiś czas... :mysli: tzn dla mnie bardziej oczywiste jest podłączenie laptopa pod prąd i siedzenie na prądzie jeśli ma się dostęp a nie na bateriii bo bardziej takie rozładowywanie i ładowania skraca jej zywot, niż stale podłączenie do prądu... :mysli:. jak tylko uzywam laptopa w domu to zazwyczaj podłączam go pod prąda... no chyba że przemieszczam się po całym domu, powiedzmy ide na pare minut z laptopem do innego pokoju, to nie ciągne za sobą kabel z zasilaniem :embarrassed: tylko odłączam i jade na baterii , a po powrocie znowu podłączam pod zasilanie i jakoś po 1,5 roku użytkowania bateria trzyma tyle ile trzymała na poczatku + - pare minutek :)

aha jeszcze jedno, robił ktoś z was moze kalibracje baterii ?? bo wczoraj przez przypadek uruchomiłem program hp battery check i wyskakuje mi komunikat mówiący coś o kalibracji baterii :mysli:

Ty jak zwykle , nie znasz sie a wypisujesz PIERDOLY!!!!! i sam moja odpowiedz potwierdzasz , nawet nie wiedzac o tym!! LOL

LOL2 Przeciez jak stale podlaczony laptop jest do pradu to laduje baterie!!!! do momentu naladowania.

Ja nikomu nie karze tego stosowac przeciez!! Chcesz to robisz tak , niechcesz to nie robisz. Moja uwaga tyczyla sie przede wszystkim do tych , ktorzy wiecej korzystaja z laptopa podpietego do pradu, bo przeciez na 15 czy 30 min nie bedziesz specjalnie baterii wyjmowal , zwlaszcza ze w niektorych laptopach wyciagniecie baterii to nie 2 sekundy :)

ALVIK , zrobie zdjatko jak tylko wroce do domu , i poszukam od kogos kupilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jak zwykle , nie znasz sie a wypisujesz PIERDOLY!!!!! i sam moja odpowiedz potwierdzasz , nawet nie wiedzac o tym!! LOL

LOL2 Przeciez jak stale podlaczony laptop jest do pradu to laduje baterie!!!! do momentu naladowania

no zgadza sie Maxiu masz 100% rację, ale nie wyobrażam sobie wyciągania baterii z laptopa tylko po to żeby ją "oszczędzać"...chore :cool:, przecież jesli bateria siedzi w laptopie i masz podłączony prąd, to jak sam stwierdziles bateria nie jest ładowana, ani rozladowywana po osiągnięciu 100% , więc po co ją wyciągać.... :wallbash::)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no przeciez ja ci nie karze!!!! Kazdy robi co chce i jak chce :)

Niechcesz nie formatuj baterii , twoja sprawa , chcesz formatuj , niechcesz nie kupuj oryginala , chcesz to kup :)

Dziekuje :)

spoko, no ja wiem że nie :tongue4: ... chodzi o to że nie ma sensu wyciaganie baterii jeśli komp jest caly czas podłączony pod zasilanie a zatem ma full baterie...wiec pobor jest tylko z sieci, wiec nie ma sensu wyciagac bateryjki :), przynajmniej ja tego robic nie bede :D ...

A co z tą kalibracją ?? wiecie coś na ten temat ?? Ja po zakupie formatowalem bateryjke, a tu teraz takie dziwne komunikaty żeby skalibrować baterie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...