Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Bicie kierownicy po wymianie klocków


smolar22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj wymieniłem klocki przód i tył TRW u mechanika.

Dzisiaj zauważyłem, że przy 100 km/h bije kierownicą (drga ).

Czy to może dlatego ,ze muszą sie ułożyć klocki ? Tarcze nie były wymieniane . Może to być przyczyną ?

Przed wymianą było wszystko ok.

Sprawdzałem i koła wszystkie są dokręcone.

Czy wiecie jaka może być przyczyna ?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy prawidlowo sa zamontowane zaciski i kola wrzuc na wywarzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła na wywazanie ...oraz mozliwe ze tarcze sa zjechane poprorstu być mose hamowałes metalem ,jak ci sie klocek skączył ,sprawdz na tarczy czy nie masz rys (wzerów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy tarcza nie miala przypadkiem juz rantu? jezeli miała to przy wymianie klocków przydało by sie stoczyć ten rancik, nawet jak jest mały, bo mogą byc takie efekty, a dodatkowo szkoda klocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę jak poprzednik że chodzi o ten rant na tarczach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam problem przy około 100 km/h zaczyna lekko drgać kierownica. Od pewnego czasu zaczęło mnie to bardzo irytować i postanowiłem zobaczyć co jest tego przyczyną. Dodam ze problem ten występuje także na drugim komplecie kół zimowych - opony są nowe i były wyważane chyba z 5 razy za każdym razem u innego wulkanizatora. Zdjąłem zaciski z przodu wyczyściłem prowadnice zacisków, chodziły lekko ale dla pewności dałem tam trochę smaru,po oględzinach klocków - klocki są jeszcze w miarę ok około 7 mm okładziny. Przy okazji sprawdziłem czujnikiem zegarowym bicie tarczy gdyż podejrzewałem ze mogą być krzywe, o dziwo mieszczą się w normie - lewa miała 0,02 mm, a prawa 0,01 mm, rant na tarczy jest minimalny ok 0,2 mm. Po złożeniu wszystkiego w całość dalej są drgania. Jedyny plus po tym zabiegu to lepsze luzowanie zacisków praktycznie wo gole nie trą klocki o tarczę. Nie wiem już co to może być zastanawiam sie jeszcze nad rozebraniem tylnych zacisków i przeprowadzenia tam tego samego zabiegu. Szczerze mam wątpliwości żeby tył miał jakiś wpływ na te objawy, ale i tak tam zajrzę może jakimś dziwnym cudem ustąpią objawy.

Jeśli ktoś się spotkał z podobnym problemem i go rozwiązał proszę o poradę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...