Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Warszawa Władysławowo - którędy?


pox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was :)

W następną niedzielę wybieram się do Władysławowa. Wyjazd z Wawki ok godz. 4:30.

Zawsze jeździłem 7 przez Elbląg, ale w tym roku podobno jest mocno rozkopana i jest sporo objazdów, więc zastanawiam się którędy jechać.

-Czy pakować się tak jak zawsze na 7?

-Czy w Płońsku zjechać na DK10 i tuż przed Toruniem zjechać na DK1 a potem A1 i S6?

-Czy może tak jak pokazuje nawigacja, w Płońsku na DK10, potem skręcić w miejscowości Sierpc na drogę 560 na Grudziądz?

Wydaje mi się że najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest druga opcja, ale chciałbym poznać opinię osób które ostatnio pokonywały tą trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A1 płatna ale na obecną chwilę to trasa najlepsza ,chyba że pójdziesz na Tczew. Na Grudziądz nie polecam. Masa zakrętów,itp ale można zahaczyć o Malbork. A DK7 to sam pisałeś trochę utrudnień związanych z budową S7 ale nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 7 nie ma aż tyle utrudnień i nie jest tak źle kolego śmiało możesz walić

Ja w sierpniu jadę do Władka i będę leciał 7 o 4 gdzieś tak.

Jak trafisz na pogodę to licz się z koreczkiem od Swarzewa do samego ronda we Władysławowie standard zresztą :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam normalnie śmigać 7, trochę utrudnień związanych z tą S7 ale tragedii nie ma. Ogólnie jeżeli będziesz na pomorzu w niedziele rano powinieneś uniknąć zatorów na obwodnicy trójmiasta i na samej drodze między Redą a Władkiem.

Tutaj mała rada dla śmigających na sezon w tutejsze okolice. Gdy ktoś chce dojechać do Chłapowa/Jastrzębiej Góry/Karwi i jedzie przez Władysławowo, sprytnie można ominąć nieszczęsne rondo i zator w samym mieście używając skrótu:

porada1.jpg

Teraz jeszcze dwie małe rady.

Gdy ktoś jedzie w kierunku Karwi, Dębka, Lubiatowa, Łeby itd. a chce ominąć zakorkowaną obwodnicę oraz wieczne zatory w Rumi/Redzie. Polecam ten skrót:

(kawałek beznadziejnej drogi w okolicy Chwaszczyna, później wszystko ok)

porada3.jpg

Teraz rada dla tych co wybierają się do Łeby, jeżeli chcecie uniknąć korków w zatłoczonym Lęborku śmiało można używać skrótu zaznaczonego na czerwono(kawałek zaznaczony na pomarańczowo beznadziejny.. dalej już bajka)

Jako ciekawostkę mogę polecić drogę zaznaczoną na zielono (idealnie "unijny" asfalt :naughty:) omijacie długi korek, obojętnie w który by nie był stronę, to tylko parę km więcej a jaki spokój..)

Jako bonus macie drogę zaznaczoną na pomarańczowo.. Jeżeli ktoś lubi technicznie pośmigać po zakrętach to gorąco polecam, nowiutka droga, fajnie wyprofilowane zakręty, zero ruchu.

porada2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś doleciał by wojewódzką 214(trasa Toruń- Łeba) z Warlubia do Kościerzyny,a chce się dostać na Półwysep,to polecam skrót, Stężyca,Żuromino,w Borucinie na Borzestowo,Mirachowo Strzepcz,aż do Wejherowa.

Mały ruch,a okolica bardzo ciekawa,chociaż droga dość kręta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie jechałem na wybrzeże i sprawdziłem trzy trasy:

- dk7 - dużo się dzieje, duży ruch, przed samym gdańskiem obajzdy

- A1 przez Toruń - duży ruch, długo się jedzie przez sam Toruń

- A1 przez Grudziądz - zdecydowanie najciekawsza droga dla mnie, rzeczywiście miejscami trochę pokręcona, ale za to z eleganckimi widokami, ruch mniejszy niż na pozostałych.

Jeśli chodzi o czas przejazdu to na każdej z nich będziesz miał zbliżony, chyba że zamierzasz mocno gonić. Poza tym CB jak najbardziej polecane, jak wracałem 26.06 do Warszawy, na odcinku od Grudziądza do Płońska było 5 suszarek. Dodatkowo dzięki informacji ominąłem 5 kilometrowy korek na A1 przy ostatnich bramkach w Nowych Marzach (ponoć przy dużym ruchu często się to tam zdarza)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...