Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B5 AEB] Czujnik ciśnienia oleju zapala się przy zjeżdzaniu ze wzniesienia


Grewal

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, dzieje się tak tylko i wyłącznie gdy przód auta jest niżej niż tył (stan oleju jest na maks miarki), sam nie wiem co o tym mysleć... jutro podepne sie pod VAGa, moze coś pokaże. Ale do tej pory może ktoś z tutaj obecnych się dopisze, możliwe że miał podobny problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co podpiąłem sie dziś pod VAGa, nic nie wykazał. byłem również na wymianie oleju i filtra, po tym zabiegu jeszcze kilka razy kontrolka zamrugała podczas jazdy i cisza :gwizdanie: samochód niedawno kupiłem, nawet nie wiedziałem jaki tam jest olej wlany :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo albo czujnik sie konczy albo cos innego sie dzieje

Jak nie czujnik to zdycha pompa oleju, daję se rękę uciąć ze to będzie pompa. :decayed:

Spróbuj pojechać jeszcze po jakieś nierównej drodze szutrowej na 1-szym biegu na samym sprzęgle bez dodawania gazu, na 95 % też zapali Ci się kontrolka :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też mój problem po zakupie auta i pierwszej zmianie oleju i właśnie jestem na etapie walki z nim i już wymieniona pompa na nowa (febi), nowy typowy fitr (Knecht) oleju i olej oczywiście (Motul 5W40) tez ssak wyczyszczony a tu niespodzianka dalej niskie ciśnienie i brzęczyk na rozgrzanym przy niskich obrotach. Teraz panewki w dół i wymiana na nowe z serwisu i wtedy zobaczymy co będzie.

Ale u Ciebie może być nie koniecznie to samo zacznij od prostych i najtańszych rzeczy pomiar ciśnienia manometrem na dobrze rozgrzanym silniku, potem czyszczenie smoka pompy. powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dziwne jest to, ze nie ma na to wpływu ani wysokość obrotów, ani ciepłota silnika... po prostu jak jade ze wzniesienia to zapala sie kontrolka... no nic, trzeba bedzie sprawdzić ciśnienie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim diagnoza cisnienia jak bedzie niskie to może tylko ssak przybrudzony i stąd te wachania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pojechać jeszcze po jakieś nierównej drodze szutrowej na 1-szym biegu na samym sprzęgle bez dodawania gazu, na 95 % też zapali Ci się kontrolka :cool1:

u mnie jest 5% ;) sprawdzone kilka razy, bo dojazd do domu mam prawie polną droge ;P

jutro postaram sie podjechać do mechanika i zmierzyć ciśnienie :([br]Dopisany: 13 Lipiec 2011, 18:42_________________________________________________Byłem dziś na warsztacie, gość jest dosyć konkretną osobą... stwierdził, ze chce zobaczyć silnik zanim bede niepotrzebnie płacił za sprawdzanie ciśnienia oleju. Wyszło na to, że z podstawki filtra oleju poci się olej :( i prawdopodobnie dlatego traci ciśnienie. I stwierdził również (co jest słuszne także moim zdaniem) że gdyby pompe szlak trafił, to auto już dawno by stanęło... tak więc usune wycieki i sie okaże co i jak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego w S4 przerwał się kabel od czujnika ciśnienia oleju, wymienił pompe ( za nie małą kasę ) i problem pozostał, podejrzenie padło na czujnik, niestety to nie też on, kabel przerwał się w wiązce która idzie do ECU, prawdopodobnie od temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A silnik cicho pracuje? Jeśli klekocze jak diesel to raczej pompa do wymiany.

silnik chodzi tak cicho, że prawie go nie słychać :gwizdanie:... póki co jeżdzę tak, na początku sierpnia oddaję samochód do znajomego mechanika na uszczelnienie silnika, potem sie okaże co dalej... osobiście stawiam na czujnik, lub zwarcie w instalacji... pozdrawiam i dziękuję za odzew :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...