Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] [B5 ANA] Wycięcie katalizatora a sonda Lambda


kozi291

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to nie wiem, ale każdy koń mechaniczny przy silniku 1.6 jest na wagę złota :)

Nie wiem czy to tylko ten mój jest tak zamulony czy wszystkie 1.6 tak mają, ale przy załączonej klimie to nie chce jechać. Podłączałem kompa i niby żadnych błędów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie klima dosyć mocno obciąża każdy silnik (kolejne urządzenie do napędzenia) , miałem tak w poprzednim aucie, teraz też czuć różnicę, oczywiście może być tak że coś mam nie tak ,a różnicy być nie powinno :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wycięcie kata podniesie moc ?

nie podniesie, co najwyżej będziesz czuł minimalną różnicę na dolnych obrotach jeśli kat jest zapchany, sam jestem po zabiegu wycięcia kata i zdecydowanie odradzam ten zabieg z paru względów:

1 - dźwięk nie do wytrzymania

2 - prawdopodobnie sonda Ci zwariuje i może zwiększyć się spalanie

3 - problemy z prawem na drodzę, zbyt głośny wydech i mogą chcieć zabrać dowód tak jak mi :decayed:

jedna zaleta w tym silniku to minimalne podniesienie momentu na dolnych obrotach jeśli kat zapchany, ale jest to tak minimalna różnica że nie warto...

PS. jeśli jednak zdecydujesz się na wywalenie kata to z chęcią bym go od Ciebie odkupił :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zdemontowałem kata(290tys km) i zamontowałem przelotowy tłumik i jest cisza..... w tygodniu jadę na hamownie sprawdzić moc i przebieg momentu jeśli będzie gorszy zakładam s powrotem kata albo szukam nowego metalowego :-) wykresy przedstawię jak będę miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...