Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nierównomierne przyspieszanie


malinek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moją furką 1.9 tdi AFN.Po podpieciu kompa tradycyjnie błąd 575.Opisze wam objawy i moje obserwacje.Auto nieprzyspiesza równomiernie,czuć przy około 3 tys obr/,im przytrzymanie niekiedy łapie notlaufa.Wiem że to zabrudzone turbo bo jak przegonie autko i rozruszam sztange to jedzie fajnie ale nie zawsze i tu mam problem.Rozruszałem sztangę reką i pózniej zakładałem i zciągałem weżyk całość trwała około 5 min i tak.efekt jest taki że po założeniu wezyka sztanga szybciej sie podnosai ale nie zawsze.Pomimo tego ze sztanga jest bardzo dobrze rozruszana bo chyba tak góra dól to ze 100 razy robiłem.Przyłożyłem palca do weżyka i raz jest mocne podciśnienie a raz słabsze i tu własnie lezy druga przyczyna mułowatego przyspieszania co teraz z tym począć??coś jest nie tak z tym podcisnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak masz to na co czekasz. zrob porzadek z turbo bo takie chwilowe zabiegi na dlugo nie pomoga, a turbo dostanie mocno po d*pie. poswiecisz z kims z 4-5h i robota zrobiona i spokoj na jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki juz raz turbo robiłem ale kumplowi i on mi je przywiózł wiec jeszcze nigdy nie wyjmowałem wiem ze najgorsze sa 3 śruby mocujace turbo aha i od razu kata wywale tylko tak co trzeba koniecznie kuypić nowego nakretki uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego nie musisz. Ja założyłem np nowe śruby i nakrętki mocujące kata bo tamtych nie dało się dobrze odkręcic i się lekko popsuły :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto kupuje nakretki w aso.... nic nie musisz miec. od kolektora sruby sie dobrze wykrecaja, problem moze byc z wydechem, od niego mozesz zaczac,jest bardzo dobry dostep. nie jest trudno wyciagnac turbo, takze dasz rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób turbo bo to może być problem wszystkiego ;) Chcesz rozruszać sztangę porządnie? Zrób Basic Setting 011. Dławienie może być spowodowane np. brudnym , podającym złe wartości przepływomierzem. Sprawdzenie wężyków podciśnienia i n75 to podstawa zanim cokolwiek zaczniesz robić. Ja nie dawałem nowych śrób, wszystko zrobione na starych gratach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...