Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ograniczenie otwierania szyby


ygrek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientuje się ktoś jak jest ograniczone otwieranie szyb elektrycznych? Chodzi mi o to czy szyba jedzie do końca i jest jakaś krańcówka która odcina zasilanie z silnika? Czy może przy dużym oporze szyba się zatrzymuje? Chcę ograniczyć otwieranie szyb w aucie o około 10 cm wcześniej. Da się to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma krańcówki. Pod oporem szyba się zatrzymuje :) Tak samo w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne wyjscie to wywiercić w listwie po której jeździ uchwyt od szyby i wkręcić śrubkę 4 lub 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma krańcówki. Pod oporem szyba się zatrzymuje :) Tak samo w górę.

No tak ale jak to jest że jak szyba idzie do góry i jak dojdzie do samej góry to sie wyłańcza ale jak nie dojdzie do samej góry i ją zablokujesz np ręką to zpowrotem opada na dół , wiem że to zabezpieczenie ale w takim razie musi być jakaś krańcówka chociaż u góry która pokazuje pozycje szyby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma krańcówki tylko elektronika która liczy obciążenie na tranzystorze przez którego zasilany jest silnik podnośnika, jak obciążenie przekracza dopuszczalnąwartośc to znaczy że jest przeszkodo która nie pozwala zasunąc się szybie lub szyba płaśnie jest domknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tego sie spodziewałem :) Dziękuję za odpowiedzi. Co do zatrzymywania, to planuje zrobić w drzwiach obudowę głośnika z laminatu włokna szklanego i szyba mi przeszkadza trochę, więc wybrałem kompromis żeby się nie otwierała do końca. Około 10 cm szyby wystającej z drzwi, da mi 2-3 litry więcej w obudowie głośnika :) Tak więc szyba będzie się po prostu opierać o tą obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...