Treść opublikowana przez MaxsteRR
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ma ktoś schemat budowy emulatora sensora miski olejowej lub gotowy emulator na sprzedaż?
-
A4-KLUB.GERMANY
Czy któryś tu z obecnych ma forum przebywa w okolicach 50739 Nippes?
-
Problem z pedałem po wymianie dwumasu
Jedź tam gdzie Ci to robili i powiedź co się dzieje... Być może z nowego łożyska spadła teflonowa nakładka, która styka się bezpośrednio z dociskiem, albo nowe łożysko było wadliwe...
-
Problem z pedałem po wymianie dwumasu
Łożysko oporowe oczywiście też zmienione na nowe?
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
To załatw mi trochę wolnego czasu. Żeby nie było, że projekt umarł. Wtoczyłem go znowu na salę operacyjną.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Będę miał, ale z B7 2,0TFSI. Nie wiem, czy ma to jakieś większe znaczenie.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Zakładałem cały swap quattro z angola B6 i nic nie robiłem z pływakami a paliwo pokazuje normalnie.
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
Lakier to Deep Purple Blue, czyli niebieska perła z palety Yamahy.
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
Jak to mówią... szewc w dziurawych butach chodzi. Szukam wydajniejszych wtrysków i prawdopodobnie wpadną z CGQB, czyli z 3,0Biturbo. A na chwilę obecną nie wiem, które fotele zostawić... Czarne ładne, ale wszystko w środku mam czarne...
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Czy komuś po swapie na pompę 1,9 został łańcuszek i napinacze do BLB? Chodzi o to, że kupiłem auto z silnikiem, gdzie zostało to uszkodzone. Chciałbym kupić doraźnie sam łańcuszek i napinacz, żeby założyć i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku z silnikiem, a dopiero później inwestować w swap lub nowe części.
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
Małymi kroczkami ku większej mocy
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
Wiem, wiem. Chłopaki zaczęli później niż ja, ale jak widać ja dalej nie mogę skończyć.
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
Praca wre, ale nie przy tym co bym chciał. Turbina pojechała na roztoczenie, dwumas na przeróbkę i odchudzenie. I na razie tyle.
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
Rozrząd jest zrobiony tak jak być powinien bez wad starszych 3,0, klapek w kolektorach ten silnik już nie ma fabrycznie. Zostają tylko wtryski i geometria turbo. Aczkolwiek na geometrię turbo narzekają Ci którzy nie potrafią jej zaadoptować lub nie mają do tego sprzętu. Jak nie więcej. Mam sporo innych rzeczy do ogarnięcia poza autem.
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
Pas przedni z 2,5 + 2 wentylatory elektryczne sterowane przez ECU, ze względu na brak wiska. Najważniejsze, że zegary dogadują się z jakby nie patrzeć dużo nowszym sterownikiem i obrotomierz działa prawidłowo.
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
BMW X5 Klima jakoś najmniej mnie interesuje
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
mam niestety tylko taki urywek Namodziłem pilotem do aparatu https://www.youtube.com/watch?v=tM26NFsK93g
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
3,0 puścił pierwsze bąki muszę ogarnąć resztę czujników i pedał gazu, bo nie pozwalają na więcej.
-
B5 Battal... co dalej? Tworzymy coś nowego?
Pokaż mi kiedy pisałem coś na temat zysków A4K. A tym bardziej coś obraźliwego, albo kłamliwego.
-
B5 Battal... co dalej? Tworzymy coś nowego?
Ja też nic na Ciebie nie pisałem i nie mam nawet takiego zamiaru, a zaczynasz albo raczej próbujesz mi "dogryzać" bez powodu... Żeby nie było... mnie to wcale nie boli. Sam się z siebie, że mam RS'a TDI. I na pewno nie jest to pierwszy RS z dizlem i nie ostatni...
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
W Allu będzie łatwiej. U mnie muszę zeswapować jeszcze pompę ABS z C5 lub B6
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
3 ale godziny w tym przypadku jeszcze trochę kabelków zostało przy czujnikach, i innym osprzęcie, ale to akurat już mało ważne. Chciałem dzisiaj odpalać, ale rozrusznik który mam nie pasuje
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
Jeszcze tylko spiąć skrzynię, podłączyć paliwo i wymienić kilka niepasujących kostek do osprzętu silnika i można palić Komunikacja ECU - auto nawiązana, więc mają kilka dni na zawarcie porozumienia
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Jeśli zamontujesz dystans 5,5mm do swojego silnika, to skrzynia z całym wałem cofnie się o 5,5mm - racja. A żeby to zniwelować, przesuwasz silnik na poduszkach o 5,5mm do przodu. Silnik przesuwasz razem z poduszkami, czyli luzujesz dolne nakrętki.
-
RS4 B5 2,7BiT -> 1,9AWX -> 3,0TDI CDUC
Dopiero za kilka dni pierwsza próba odpalenia.