Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zarysowane drzwi - kosztorys - niech ktos pomoże


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym poradzić się w kwestii odszkodowania za uszkodzenie mojej audi a4.

Sprawa wygląda następująco. Zaparkowałem samochód na parkingu w miejscu niedozwolonym częściowo na chodniku ale z przyczyn ode mnie niezależnych musiałem to zrobić a nie było nigdzie indziej miejsca. Parking przy restauracji i centrum rekreacyjnym. VW transporter który ciągnął przyczepę z kajakami tak manewrował ze przetarł mi przyczepą cały bok tzn tylne i przednie drzwi oraz błotnik przedni (jeśli konieczne załączę zdjęcia) od strony pasażera. Z początku nie przyznawał się do winy tłumacząc ze ja źle stałem następnie że to przyczepa taka długa i nie jego wina i że z jego OC to na pewno nie będzie wiec wezwałem policje wtedy zmienił zdanie ze możemy spisać na OC przyczepy jednak zaczekałem na policję.Ja otrzymałem mandat za złe parkowanie, a on za uszkodzenie mojego pojazdu i spisane zostało OC VW a nie przyczepy ponieważ pojazdem poruszającym się był właśnie VW transporter. Rozumiem z wina została ustalona po jego stronie jednak pan policjant wspomniał,że ubezpieczalnia może migać się od wypłaty całości odszkodowania z powodu złego parkowania. Parking oznaczony strefa zamieszkania gdzie powinny być wyznaczone miejsca postojowe i gdzie pierwszeństwo ma pieszy jednak tam gdzie stanąłem znajdowały się też pasy i częściowo na nie najeżdżałem, parking ten nie należy do drogi publicznej. Zgłosiłem szkodę do PZU bo tam sprawca miał wykupione OC. Chciałbym otzrymać nowe elementy a nie szpachlowane i malowane i moje pytania są następujące:

1. Czy ubezpieczalnia może zmniejszyć lub odmówić wypłaty przez to ze pojazd był źle zaparkowany?

2. Chciałby otrzymać nowe drzwi i czy mam do tego prawo? ( wcześniej żądne element z uszkodzonej karoserii nie był uszkodzony)

3. Jak najlepiej rozmawiać i jakimi argumentami się posłużyć podczas oględzin by uzyskać zadowalające odszkodowanie?

Będę wdzięczny za poradę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem prawie identyczną sytuację nie miałem żadnego problemu jest ustalona wina i raczej nie powinno być problemu w moim przypadku też kierowca który mnie przerysował miał pretensje że stałem na zakazie usłyszał od policjanta pytanie a jakby stała tu kobieta z wózkiem i zaraz dodał że jeszcze jedna uwaga i skieruje go na dodatkowe przeszkolenie co do reszty pytań nie jestem pewien :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś jest mi w stanie wyliczyć odszkodowanie? Do wymiany przednie drzwi ( porysowane plus głęboka rysa a blacha wgięta) z lusterkiem (urwane) i przedni błotnik (bardzo pogięty ) od strona pasażera oraz zderzak przedni ( lekko pęknięty więc uważam że do wymiany). Tylne drzwi porysowane więc chyba tylko malowanie. Poda ktoś orientacyjną kwotę o jaką powinienem się starać ?B6 rocznik 11/2004 1,9 tdi lakier metali srebrny .

Panowie dostałem kosztorys z PZU ale nie pasuje mi on wcale. Ceny jakieś strasznie niskie. Błotnik 90zl? to na allegro są droższe używki

i co to znaczy "W kosztorysie zastosowano urealnienie na części zamienne AUDI w wysokości 35,0%"

niech ktoś to przejrzy i poradzi coś:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie powinni policzyc ori czesci a nie jakies zamienniki a kwota robocizny blacharza i lakiernika smiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś jest mi w stanie wyliczyć odszkodowanie? Do wymiany przednie drzwi ( porysowane plus głęboka rysa a blacha wgięta) z lusterkiem (urwane) i przedni błotnik (bardzo pogięty ) od strona pasażera oraz zderzak przedni ( lekko pęknięty więc uważam że do wymiany). Tylne drzwi porysowane więc chyba tylko malowanie. Poda ktoś orientacyjną kwotę o jaką powinienem się starać ?B6 rocznik 11/2004 1,9 tdi lakier metali srebrny .

Panowie dostałem kosztorys z PZU ale nie pasuje mi on wcale. Ceny jakieś strasznie niskie. Błotnik 90zl? to na allegro są droższe używki

i co to znaczy "W kosztorysie zastosowano urealnienie na części zamienne AUDI w wysokości 35,0%"

niech ktoś to przejrzy i poradzi coś:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

na początku zapytam czy odszkodowanie z twojego AC czy z OC innego kierowcy jeśli z twojego AC to co miałeś w umowie naprawa na częściach ori czy zamienniki jeśli zamienniki + wiek auta to będzie trudno coś więcej ugrać nie znam treści umowy musisz dokładnie przeczytać co podpisywałeś później decydować co dalej nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z OC sprawcy. Dodam ze likwidator był na tyle bezczelny ze wysłał mi wczoraj nowy kosztorys gdzie obniżył stawkę za roboczogodzinę z 60 na 50zl czyli o 300 zł mniej jeszcze wyszło;] Właśnie robię drugą wycenę niezależnego rzeczoznawcy i wysyłam pismo z odwołaniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie bez sądu się nie obędzie,ja się odwoływałem to mi przysłali pismo żebym ich cmoknął w pompkę i sprawę kierowal do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU jak kazdy ubezpieczyciel wycenia takie auto wedlug warsztatu Pana Kazia i ceny zamiennikow. Taka tez dostales (na oko 3 razy zanizona). Ubezpieczyciel liczy na to, ze nie bedziesz chcial rozliczyc sie bezgotowkowo tylko wezmiesz pieniazki i zrobisz sam lub sprzedasz w takim stanie w jakim jest. Taka polityka.

Mialem tego typu sytuacje innym autem i w nieco innych okolicznosciach. Dostalem z OC sprawcy z PZU wycene ok 3 tys. W ASO wycenili na 8,5 tys. Niewiele myslac wstawilem auto do ASO, zrobili, wyslali fakture do PZU. I tu o dziwo PZU zaplacilo bez dyskusji.

W ASO jednak poprosili mnie o podpisanie kwitka, ze w przypadku braku pelnej wyplaty ze strony PZU pokryje roznice. No coz... jest ryzyko jest zabawa.

Szkoda czasu na pisanie i jalowa dyskusje z PZU. Zrob auto tak jak chcesz (ASO lub pan Kazio - Twoj wybor). W obu przypadkach postaraj sie o rozliczenie bezgotowkowe. Jak PZU nie odda pieniazkow to bedzie to znaczna suma to zakladasz sprawe w sadzie. Niestety nie ma innej drogi.

Masz protokol z policji. To najwazniejsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli drzwi maja uszkodzenia elementów konstrukcyjnych takie jak belka wzmacniająca czy przełamane poszycie na rancie to masz prawo domagać się wymiany na nowe. zamienników drzwi się nie stosuje. dopilnuj cieniowania nieuszkodzonych elementów tego uszkodzonego boku auta i policzenia zabezpieczeń antykorozyjnych. roboczogodzina jest automatycznie liczona z Audatexu albo Eurotaxu wiec możesz się o to zapytać.

ogólnie to postrasz ich opinią niezależnego rzeczoznawcy i zwrotu kosztów za nią oraz jeśli nadal nie będą podchodzić do sprawy rzetelnie to skierowaniem sprawy do sądu.

ja za ostatnią szkodę miałem 3 wyceny, pierwsza 1400, druga 2300, a po postraszeniu niezależną wyceną i DASem dostałem całkę i 6300 do wypłaty, a miałem przetarte drzwi przód, tył i kawałek nadkola tylnego :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...