Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Poprawa brzmienia wydechu


NoJA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam standardowy układ wydechowy co zrobić aby poprawić wrażenia słuchowe ?

Da coś wycięcie katalizatora ? Można go w tym silniku wyciąć bez żadnych konsekwencji.

Zastanawiam się też nad usunięciem tłumika środkowego da to coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wytniesz kata i środkowy to powinno przybyć trochę basowego brzmienia, ale nie będzie tego za dużo.Całą robotę robi tylny tłumik, od niego zależy jaki będzie dźwięk.

Wycięcie kata odetka trochę wydech i przy dobrych wiatrach parę koników przybędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wytniesz kata i środkowy to powinno przybyć trochę basowego brzmienia, ale nie będzie tego za dużo.Całą robotę robi tylny tłumik, od niego zależy jaki będzie dźwięk.

Wycięcie kata odetka trochę wydech i przy dobrych wiatrach parę koników przybędzie.

Bzdury. Będzie brzęczeć jak w dużym fiacie a przy wycięciu kata będzie się świecił check na zegarach no chyba że potrafisz oszukać drugą sondę albo tuner ją wytnie programowo.

zainwestuj jakis fajny tlumik koncowy moze z firmy Ulter cos znajdziesz i w tedy bedziesz mial pozadany dzwiek..w wycinanie kata bym sie nie bawil

:good: zostaw kata i środkowy a wytnik końcowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też chciałbym wyciąć kata ale obawiam się że będą problemy z check będzie się świecił auto więcej paliło itp.także narazie nic nie ruszam byłem w vtg i powiedzieli jak check nie świeci to nic nie ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytnij końcowy u mnie w 1.8t po wycieciu ostatniego tłumika zrobił sie fajny delikatny pomruk a przy jeździe w trasie nie było typowego buczenia jak w sportowych tłumikach.... możesz podjechac do tłumikarza i na chwile niech ci go wytnie przejedziesz i sprawdzisz jak jest bez niego jak bedzie głosno to wstawisz znowu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...