Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Bardzo duży wzrost spalania


dodgemagnum

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) Na wstępie napiszę że mechanik ze mnie żaden, tak więc do rzeczy.. Pacjent to 1.6 ADP bez LPG, jego problem to ostatnimi czasy bardzo duże spalanie rzędu 15-20/100 w trasie nie przekraczając 120km/h, po przekroczeniu 120km/h spalanie sięgło mi 37 litrów na 138km. Jeszcze jakiś czas temu spalanie sięgało góra 12 litrów w trasie, ale myślałem że to było spowodowane warunkami na drodze, przy jeździe do 80km/h spalanie sięga jedynie 10-13l, ale z taką jazdą to sami wiecie :decayed: Na komputerze jedyne błędy jakie miałem to 16500 - do czasu wymiany czujnika, lecz teraz po przyciśnięciu nieco pedału gazu pojawił się błąd 561 - Regulacja składu mieszanki, Kontrola dodawania mieszanki. Czym to może być spowodowane? W tym tygodniu postaram się wymienić sondę lambda (o ile uda się odkręcić, zapiekła się i chyba trzeba będzie wraz z kolektorem wywalić), dodam tylko że jeszcze rok temu autko paliło mi niemal idealnie, czyli 6-9 litrów w trasie (zależało od warunków). Proszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam technicznych możliwości zrobienia logów na chwilę obecną, sondę zakupiłem okazyjnie więc będę musiał wymienić ją prawdopodobnie z całym kolektorem.. nawet po podgrzaniu nie wyjdzie. A jeśli okaże się że po wymianie sondy będzie takie samo spalanie to co mi jeszcze pozostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz nigdzie wycieków?? wymień filtr powietrza najpierw, potem świece i przepływomierz ale to możesz na VAGu posprawdzać zanim powymieniasz pół samochodu w ciemno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciek miałem zimą gdy zahaczyłem nieco o zaspę, jakoś tak śnieg zrzucił przewód paliwowy koło filtra paliwa, od tego czasu żadnych wycieków. Filtr powietrza firmy Mann wymieniony w lipcu, świece wymienione w kwietniu firmy NGK, wymieniłem także przewody zapłonowe, kopułkę oraz palec, przepływki nie ruszałem, VAG na chwilę obecną pokazał 2 błędy 16500, który skasowałem po wymianie czujnika, jedynie teraz pojawił się błąd 561 który pierwszy raz zobaczyłem na oczy w piątek. Może to głupio zabrzmi, ale czy to może mieć coś wspólnego że zalałem na próbę olej firmy "Valvoline"? Po zalaniu słyszałem nienajlepsze komentarze o nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline to bardzo dobre oleje więc nie musisz się martwic :good:

A błąd 00561 adaptacja mieszanki to napewno nie od oleju - sprawdź szczelność dolotu powietrza i przepływomierz VAGiem. Ten błąd moze być też od sondy lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę odkopać ten temat po to żeby inni mieli odpowiedź na podobny problem.

Sytuacja ze spalaniem uległa zupełnej poprawie, cykl mieszany wyniósł mnie dzisiaj lekko ponad 6 litrów na 100km!

Problem polegał w sondzie lambda, na VAGu było czysto, sprawdzenie sondy odbyło się w sposób ręcznego pomiaru, na biegu jałowym silnik osiągał nawet 1200 obr/min, sonda wykazywała sygnał ledwo 0.08V, mało tego - sygnał potrafił zanikać :decayed: po dodawaniu gazu nie było zmiany aż do ~4800 obr wtedy był drastyczny skok do 0.85V zajebiaszczy wynik :kox: Równolegle z wymianą sondy wymieniłem ponownie czujnik temp. płynu chłodzącego - poprzedni czujnik okazał się niewypałem... Szukając dalszych czujników wyczułem czujnik ciśnienia oleju który był zalany olejem - okazało się że potrafiło rozwalić plastik przy czujniku i uciekał sobie delikatnie olej, zastosowałem tymczasowo znaleziony w garażu czujnik na niższe ciśnienie, więc spokojnie tego samego dnia pojechałem po nowy czujnik, który wymieniałem już na parkingu pod sklepem i wszystko gra.

Tak więc nie ma czasami co ufać bezgranicznie VAGowi tylko trzeba ruszyć ręce i zacząć grzebać :)

Jeśli nie ma pytań to temacik myślę że można zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...