Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Wstawienie plecionki (tłumik)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Muszę wymienić tą harmonijkę co widać na zdjęciach (jak to się nazywa fachowo?) bo dziura się zrobiła ma łączeniu z rurą. Podobno teraz zamiast tego montuje się tzw. plecionkę? Czy tak powinienem zrobić? Wyciąć to dziurawe, kupić i przyspawać tą plecionkę?

09022008397zz9.th.jpg

09022008398ff3.th.jpg

Opublikowano

Złacze elastyczne , anakonda , zmierz suwmiarką średnice i długosć w kazym sklepie mozna kupic cene wydaje mi sie 45 zł wycinasz starą i spawarz pryszcz robota :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Ok, dzięki za nazwy :) Znajomy mi właśnie też powiedział żeby średnicę zmierzyć, śmiało brać tą plecionkę i wpakować w miejsce tej "anakondy" hehe :)

Opublikowano

Moższ zrobic jak pisza ale jak byś chciał to zrobic pożadnie to:

- kup element 820-167(a) Bosala to zamiennik 8D0253301CB (Jest to cały element od połączenie kołnierzowego z przodu do łącznika rurowego - czyli rura z tą harmonijką)

- uszczelka na łączeniu (przednia) 256-339 Bosala ale sprawdź jeśli oryginalnie jest metalowa (kilka cieniutkich blaszek) to zostaw starą ale pamiętaj aby skręcona była na taką specjalną pastę do wydechów (taka czarna np. Bosal) tłumikarze mają takie produkty.

- Zakładam że złączka rury pod autem ma tak skorodowane śruby że będzie cieżka lub niemożliwa do demontażu wiec zakup tą złączkę o nr 256-119 (357253141A)

Posiłkowałem się katalogiem Bosala ale możesz stosować innych firm twój wybór

Opublikowano
  • Autor

Myślałem właśnie nad tym adadur tylko nigdzie nie mogę znaleźć cen tych części. Orientujesz się ile by to wszystko kosztowało w sumie? (Kupiłem już plecionkę ale jeszcze jej nie montowałem)

edit:

Znalazłem coś tutaj: Sklep

Trochę drogo :confused4:

Opublikowano

Nie mam pojecia odnośnie cen a widzę że w intecarsie sprawdzałeś.

Jak widzisz zrobienie tego jak należy będzie kosztowało ale pozwoli to na przejechanie kolejnych 200 tyś km - twój wybór twoja kasa.

Ta złączka kosztowała coś ok 40 zł bo umie przychodzi taka sama i tłumikarz sie nie pier..ił i odrazu ją kątówką pojechał.

Ogólnie Bosal to bardzo dobra firma i się ceni może inni producenci mieli by coś taniej - najlepiej druknij ten schamat wydechu ze strony bosala (z katalogu) i podjedz do tłumikarza lub sklepu co by ci to wycenili

Aha dodam że jak bys miał kanał i te dwa elementy to praktycznie sam możesz to zrobić i nie poniesiesz kosztów robocizny.

Opublikowano
  • Autor

Wczoraj/dziś w nocy :) zamontowana została jednak sama nowa plecionka. Zobaczymy jak się będzie trzymać. Następnym razem jak coś się z nią stanie wymieniam wszystko.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.