Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Co chwile włącza się pompa podciśnienia hamowania


uris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pacjent to 2.0 ALT od jakiegoś czasu zauważyłem takie zjawisko silnik pracuje na biegu jałowym klima off,nawiewy off , ,radio off ,światła off silnik co jakieś 10-30s tak jak by łapał powietrze ( krótkie syczenie ) po czym włącza się pompa podciśnienia wzmacniacza siły hamowania po czym silnikiem zatrzęsie .

Gdy obciążę silnik czyli klima ON , radio ON , światła ON ten objaw nie występuje , VAG nie pokazuje żadnego błędu dzisiaj dodam jeszcze materiał Video dla zobrazowania zjawiska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem info graficzne na filmie w kilku miejscach , w momencie kiedy bzyczy silnikiem zatelepie na 1s do tego słychać jak by przepustnica zasysała powietrze .

edit.

Obserwowałem jeszcze przepływomierz i gdy na biegu jałowym przepływ powietrza jest w okolicy 3g/s to obroty skaczą ale gdy np włączę nawiew na przednią szybę przepływ powietrza zwiększa się do około 3,5g/s i w tedy obroty nie skaczą .Czy powodem może być uszkodzony przepływomierz czy jakaś nieszczelność ?

Może ktoś poda jakie ma wartości przepływki na biegu jałowym wszystkie urządzenia OFF ,chodzi o ALT oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem info graficzne na filmie w kilku miejscach , w momencie kiedy bzyczy silnikiem zatelepie na 1s do tego słychać jak by przepustnica zasysała powietrze .

edit.

Obserwowałem jeszcze przepływomierz i gdy na biegu jałowym przepływ powietrza jest w okolicy 3g/s to obroty skaczą ale gdy np włączę nawiew na przednią szybę przepływ powietrza zwiększa się do około 3,5g/s i w tedy obroty nie skaczą .Czy powodem może być uszkodzony przepływomierz czy jakaś nieszczelność ?

Może ktoś poda jakie ma wartości przepływki na biegu jałowym wszystkie urządzenia OFF ,chodzi o ALT oczywiscie.

ja przy urzadzeniach na OFF mam 1.9-2.1 ale twoj pokazuje dobrze tam nie szukaj przyczyny, bardziej obstawialbym na nieszczelnosc gdzies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to jakaś nie szczelność ,po sprawdzałem dzisiaj przewody te od podciśnienia i niby wyglądają OK ,tak to wygląda na obrotomierzu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...