Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ALT] Co chwile włącza się pompa podciśnienia hamowania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam , pacjent to 2.0 ALT od jakiegoś czasu zauważyłem takie zjawisko silnik pracuje na biegu jałowym klima off,nawiewy off , ,radio off ,światła off silnik co jakieś 10-30s tak jak by łapał powietrze ( krótkie syczenie ) po czym włącza się pompa podciśnienia wzmacniacza siły hamowania po czym silnikiem zatrzęsie .

Gdy obciążę silnik czyli klima ON , radio ON , światła ON ten objaw nie występuje , VAG nie pokazuje żadnego błędu dzisiaj dodam jeszcze materiał Video dla zobrazowania zjawiska .

Opublikowano

kurde mam taki sam silnik i nie mam tego metalowego grzybka, napisz w ktorej minucie/sekundzie jest to syczenie bo ja nic nie slysze :>

Opublikowano
  • Autor

Dodałem info graficzne na filmie w kilku miejscach , w momencie kiedy bzyczy silnikiem zatelepie na 1s do tego słychać jak by przepustnica zasysała powietrze .

edit.

Obserwowałem jeszcze przepływomierz i gdy na biegu jałowym przepływ powietrza jest w okolicy 3g/s to obroty skaczą ale gdy np włączę nawiew na przednią szybę przepływ powietrza zwiększa się do około 3,5g/s i w tedy obroty nie skaczą .Czy powodem może być uszkodzony przepływomierz czy jakaś nieszczelność ?

Może ktoś poda jakie ma wartości przepływki na biegu jałowym wszystkie urządzenia OFF ,chodzi o ALT oczywiscie.

Opublikowano

Dodałem info graficzne na filmie w kilku miejscach , w momencie kiedy bzyczy silnikiem zatelepie na 1s do tego słychać jak by przepustnica zasysała powietrze .

edit.

Obserwowałem jeszcze przepływomierz i gdy na biegu jałowym przepływ powietrza jest w okolicy 3g/s to obroty skaczą ale gdy np włączę nawiew na przednią szybę przepływ powietrza zwiększa się do około 3,5g/s i w tedy obroty nie skaczą .Czy powodem może być uszkodzony przepływomierz czy jakaś nieszczelność ?

Może ktoś poda jakie ma wartości przepływki na biegu jałowym wszystkie urządzenia OFF ,chodzi o ALT oczywiscie.

ja przy urzadzeniach na OFF mam 1.9-2.1 ale twoj pokazuje dobrze tam nie szukaj przyczyny, bardziej obstawialbym na nieszczelnosc gdzies

Opublikowano
  • Autor

Możliwe że to jakaś nie szczelność ,po sprawdzałem dzisiaj przewody te od podciśnienia i niby wyglądają OK ,tak to wygląda na obrotomierzu .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.