Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Błąd 18008 coolant fan control 1: open or short to ground


wirusekx

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukałem i nie znalazłem na forum tego problemu. Auto po dwoch dniu postoju. O 12 wsiadam przekręcam stacyjkę , środkowy komputer nawet się nie zapalil. Probuje odpalać i nic ... podłaczam vaga i wyskoczył błąb jak w tremacie. Wchodzę na grupę 12 i napięcie akumulatora 6. Z tego co rozumiem to wentylator się sam włącza od chłodnicy... tylko dlaczego? zna ktoś może rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziales, skoro sam sie wlacza, padł czujnik za to odpowiedzialny, i rozładował baterię,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki to czujnik?:) bo błąd raczj wstaksuje na zwarcie jakieś, a czujnik g 2/62 od prawie roku siedzi nowy orginalny[br]Dopisany: 07 Sierpień 2011, 22:21_________________________________________________panowie nikt nie pomoże?: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie padł sterownik o wentylatora,naładuj aku rozgrzej samochód i zobacz czy wentyl się wyłacza,sprawdź też czy czujnik temperatury nie przekłamuje bo może też on daje zły sygnał do wentyla i go załacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz wodę w obudowie ECU, a tam jest jak sie nie mylę jeden przekaźnik od tegoż własnie wentylatora(nie pamietam teraz numeru). Miałem ten sam problem, wentylator chodził całaą noc aż padała bateria. Po podłączeniu Vag-a miałem ten sam błąd.

Zanim zaczniesz cokolwiek wymieniać sprawdź najpierw tą obudowę

Pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...