Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Opona obciera o sprężynę


Matthew1309

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem co prawda nie w audi ale może doradzicie,

mianowicie na wybojach słyszę jak opona trze o coś, po sprawdzeniu wychodzi, że o sprężyny

felga ma ET43 a na nich opona 235/45R17, fabrycznie samochód ten ma felgi ET55 opona 225/45R17

tak to wygląda p1070122j.th.jpg

chyba ratują mnie jedynie dystanse,tak ? ile mm powinny mieć ? i czy na 4 koła czy na przód tam gdzie obciera? samochód ma napęd 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać na tej fotce raczej żadnego otarcia na sprężynie - może Ci obciera o rant błotnika..? ET wskazuje na to, że teraz masz większe odsadzenie felgi na zewnątrz, więc to by się zgadzało, jakby Ci o rant błotnika tarło.. :mysli: Pozatym sprężynę masz wyżej jak oponę, więc jeśli już to Ci mogło ocierać o obudowę amora :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p1070118s.th.jpg

dałem zdjęcie lewego, tam możliwe, że nie obcierało. na tym zdjęciu jest prawe i widać miejsce gdzie jest starty bród

opona mniej więcej się pokrywają tak jak linie na zdjęciu

jak zjeżdżam z jakiejś pagórki i samochód osiada to słychać jak szoruję

koło nie wystaję więc o błotnik nie ma jak ocierać [br]Dopisany: 10 Sierpień 2011, 16:18_________________________________________________Panowie dystanse zakładać na 4 koła czy na 2 z przodu tam gdzie obciera ? z tyłu felgi są na równo z błotnikiem tak więc jak zastosuję dystans to wyjdą poza obrys auta i może obcierać o błotnik tylni, z drugiej strony czy jak z przodu będą szerzej rozstawione koła a z tyłu węziej to czy z napędem nic się nie stanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dziwne że ci ociera bo na foto widać że opona jest poniżej kielicha czyli części która jest cały czas w tym samym miejscu względem koła ugina się sprężyna ale ona jest na kielichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obciera tylko wtedy jak jest duży docisk czyli spora górka i szybka jazda, o nic innego nie ma możliwości obcierać bo od błotników jest prawie 2 cm, a nic innego tam nie wystaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ten element który ci obciera nie zmienia odległości od koła nawet podczas jazdy co to jest za samochód bo ze zdjęcia wynika że zawiecha na mcpersonie jeśli między kołem a kielichem jest 2 cm to tyle jest cały czas niezależnie czy jedzie czy stoi ,a nadkole owszem jak jedziesz po nierównościach to może ci przytrzeć obejżyj dokładnie całą przestrzeń wokół koła kiedyś w vectrze tak mi się działo tylko z tyłu ja założyłem plastikowe nadkola nic nie było wdać dopóki nie zdjąłem koła i dokładnie obejżałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód to jaguar x-type, szczerze nie wiem jakie tam jest zawieszenie

na zdjęciu widać wyraźnie, że chowa się opona w błotniku p1070097p.th.jpg

w tygodniu jednak pojadę na podnośnik i dokładnie się przyjże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...