Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Słabe hamulce i twardy pedał

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam , od wczoraj mam problem z hamulcami-jak w tytule ,hamulec jest twardy i słabo hamuje. Przy przyśpieszaniu powyżej 2k rpm wydobywa się świst z pod maski ,a za autem czarna chmura :blink:.

Część wężyków podciśnieniowych mam już wymienionych tych od gruchy do zaworków z prawej strony komory(strona pasażera).

Na wężu ,który wchodzi przez komorę do podszybia (w okolicy wężów z nagrzewnicy)jest słabe podciśnienie-przynajmniej u mnie -porównywałem to wczoraj z autem kolegi (afn) i u niego zecydowanie lepiej było tam zasysane powietrze.

Gdzie szukać jeszcze nieszczelności?

Pozdr.[br]Dopisany: 12 Sierpień 2011, 14:12_________________________________________________Do Moderatora ,jeśli wątek jest w złym miejscu to proszę o przerzucenie do odpowiedniego działu.

Opublikowano

vacuumpompa kaputt

Opublikowano

Podłączę się do tematu

Jakiś tydzień temu podczas jazdy poczułem mega smród stojąc na światłach, okazało się że zaczęło hamować prawe przednie koło. Klocek tak był ściśnięty że osmolił mi całą felgę. Zjechałem na pobocze podusiłem pare razy hamulec i po chwili mogłem jechać dalej.

Dzisiaj znowu pojawiła się dziwna akcja, ale tym razem z tylnym prawym kołem, podczas jazdy (nie hamując) zaczął zwalniać mi samochód. Na postoju okazało się że tym razem chwyciło prawe tylne koło - i znowu zaleciało starym śledziem i osmoliłem sobie felgę :disgust:

Wczoraj zauważyłem że odpalając samochód po nocy, mam sztywny pedał hamulca, tak jakbym wciskał go pare razy na wyłączonym silniku (chociaż tego nie robiłem). Będę wdzięczny za konstruktywne sugestie :)

Opublikowano
  • Autor

vacuumpompa kaputt

no dzisiaj w aso mi potwierdzili ,że pompa wytwarza podciśnienie na poziomie -0,3 bar-umarła była niestety-regeneruje się coś takiego ,czy szukać używki ,czy kupować nową ?

Opublikowano

kup nowa

nie warto szukac uzywki

Opublikowano
  • Autor

znowu "złotówa" ze skarbonki ma iść :blink:,w aso chcą 1017pln :disgust:

są zamienniki ,czy są warte jakichś pieniędzy ?[br]Dopisany: 12 Sierpień 2011, 23:26_________________________________________________używka nawet w dobrym stanie będzie beee?[br]Dopisany: 12 Sierpień 2011, 23:28_________________________________________________

Podłączę się do tematu

Jakiś tydzień temu podczas jazdy poczułem mega smród stojąc na światłach, okazało się że zaczęło hamować prawe przednie koło. Klocek tak był ściśnięty że osmolił mi całą felgę. Zjechałem na pobocze podusiłem pare razy hamulec i po chwili mogłem jechać dalej.

Dzisiaj znowu pojawiła się dziwna akcja, ale tym razem z tylnym prawym kołem, podczas jazdy (nie hamując) zaczął zwalniać mi samochód. Na postoju okazało się że tym razem chwyciło prawe tylne koło - i znowu zaleciało starym śledziem i osmoliłem sobie felgę :disgust:

Wczoraj zauważyłem że odpalając samochód po nocy, mam sztywny pedał hamulca, tak jakbym wciskał go pare razy na wyłączonym silniku (chociaż tego nie robiłem). Będę wdzięczny za konstruktywne sugestie :)

ja o swój twardy pedał hamulca tak się nie boję jak o to jak turbawka się zachowa :gwizdanie: :mysli: jeśli nie jest w żaden sposób wysterowywana prze podciśnienie

Opublikowano

Nówka kosztuje w granicach 300-400 zł, więc tragedi nie ma.

Opublikowano
  • Autor

Nówka kosztuje w granicach 300-400 zł, więc tragedi nie ma.

w zamienniku ?

jakiej firmy?

są bardziej polecane zamienniki?

napisz coś więcej bo to info nie powiedziało mi wiele :no:

Ori w aso jest za tysiaka (pisałem wyżej) ,więc ta cena może jest do 1.9?

Opublikowano

jezeli faktycznie takie sa wysokie koszta to poszukaj uzywki

Opublikowano
  • Autor

efekt dzisiejszego vag'owania

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 8D1 907 401

Component: 2.5l/4VTEDC G000AG D01

Coding: 02014

Shop #: WSC 06435

00000059 130 106CC150_1.V5A199812691

No fault code found.

Address 02 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 927 156 CR

Component: AG5 01V 2.5lTDI RdW 3131

Coding: 00001

Shop #: WSC 06435

2 Faults Found:

17090 - Transmission Range Sensor (F125): Implausible Signal

P0706 - 35-10 - - - Intermittent

18265 - Load Signal: Error Message from ECU

P1857 - 35-10 - - - Intermittent

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 614 111 A

Component: ABS/EDS 5.3 quattro D00

Coding: 0273004284

Shop #: BB 24334

No fault code found.

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 820 043 P

Component: A4 KLIMA

Note: Excessive Comm Errors

Skipping Address 15-Airbags

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 920 931 TX

Component: B5-KOMBIINSTR. VDO D13

Coding: 00160

Shop #: WSC 62375

XXXXXXXXXXXXXXXXX AUZ7Z0C2373501

No fault code found.

Address 25 -------------------------------------------------------

Controller: Bitte Adress

Component: e 17 eingeben

No Faults Found

or DTCs not supported by controller

or a communication error ocurred

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 862 257 B

Component: ZV-Pumpe, Funk D12

Coding: 12897

Shop #: WSC 06435

1 Fault Found:

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

35-00 - -

End -------------------------------------------------------

jutro wrzuce logi ale chyba do innnego dzialu[br]Dopisany: 14 Sierpień 2011, 00:57_________________________________________________jeszce dopiszę ,że vag podpięty dziś po południu,a wczoraj wieczorem koło 22 nie było ani 1 błędu nigdzie

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

a wymieniałeś ta gumkę od podciśnienia co jest w grodzi silnika? (kosztuje 18 zl w ASO) nr części 8E0 611 743 F

Opublikowano
  • Autor

Wymieniałem tą gumę na grodzi ,problem rozwiązany przynajmniej częściowo ,wymieniłem pompę vakum ,książkowe podciśnienie nie jest wytwarzane (-0.9) ale na poziomie -0.6 jest .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.