Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Katalizator uniwersalny do 1.9 TDI 90 km


pjanik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Jestem nowym użytkownikiem forum, wszedłem w posiadanie A4 1.9 TDI 90KM z 1998 roku. Tym razem zapoznałem się z regulaminem forum, zaczne od kilku słów o sobie ( poprzednio obywatel Pikuś zezłościł się na mnie i usunął mój temat ). Imię: Paweł, wiek: 28 lat, zamieszkały w Józefosławiu.

Mam następujące pytanie: gdzie mogę nabyć katalizator montażowy do mojego auta? Generalnie temat katalizatorów był już przerabiany, głównie jest tam mowa o wycinaniu kata a nie o wstawianiu zamiennika. Otóż poszukuję tego elementu od 2 tyg. i mam z tym kłopot ( oferta serwisu jest nie do przyjęcia - 2500zl ). Problem z moim samochodem zaczął sie zaraz po zakupie, spadła moc i nie wkręca się na obroty. Serwis wskazał na przepływomierz, wymieniłem i dalej nic. Kolejna wizyta w serwisie VW i Bosh nic nie wykazała, tzn. brak usterek. Mój katalizator jest oberwany w środku ( brzęczy i farfoli ) i do tego pewnie zapchany, stąd te problemy z mocą. Jak ktoś może mi pomóc, z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednio obywatel Pikuś zezłościł się na mnie i usunął mój temat

Widocznei mialem powod, ale nie pamietam. :razz:

Poszukaj na allegro ktos sprzedaje zamienniki, skoro chcesz kase wydawac. :mrgreen:

[ Dodano: 2006-10-02, 13:36 ]

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1481070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Jestem nowym użytkownikiem forum, wszedłem w posiadanie A4 1.9 TDI 90KM z 1998 roku. Tym razem zapoznałem się z regulaminem forum, zaczne od kilku słów o sobie ( poprzednio obywatel Pikuś zezłościł się na mnie i usunął mój temat ). Imię: Paweł, wiek: 28 lat, zamieszkały w Józefosławiu.

Mam następujące pytanie: gdzie mogę nabyć katalizator montażowy do mojego auta? Generalnie temat katalizatorów był już przerabiany, głównie jest tam mowa o wycinaniu kata a nie o wstawianiu zamiennika. Otóż poszukuję tego elementu od 2 tyg. i mam z tym kłopot ( oferta serwisu jest nie do przyjęcia - 2500zl ). Problem z moim samochodem zaczął sie zaraz po zakupie, spadła moc i nie wkręca się na obroty. Serwis wskazał na przepływomierz, wymieniłem i dalej nic. Kolejna wizyta w serwisie VW i Bosh nic nie wykazała, tzn. brak usterek. Mój katalizator jest oberwany w środku ( brzęczy i farfoli ) i do tego pewnie zapchany, stąd te problemy z mocą. Jak ktoś może mi pomóc, z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

zanim wymienisz poł samochodu to jedz do normalnego warsztatu i sprawdz co jest przyczyna braku mocy w Twoim autku .....

P.S niczego nie szukaj ... wywal kata i po klopocie ... (reszta byla na forum ... poszukaj )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zanim zabrałem się za poszukiwanie katalizatora wykluczyłem inne prawdopodobne przyczyny zaniku mocy. Podziękowania dla kolegi o nicku "Pikuś", dobry kontakt do tego sklepu za Szczecina z Otomoto. Zamówiłem w środę kata, w czwartek rano odebrałem przesyłkę ( 300 zł w sumie ). Dostałem samą bańkę kata bez plecionki. Czwartkowy wieczór i piątek do południa bawiłem się we wspawanie skubańca. Okazało się, że ten nowy katalizator niby podobny a jednak trochę inny. Otwory wlotowy i wylotowy nie są tak samo ułożone jak w oryginale. Niemniej jednak jakoś daliśmy radę i samochód śmiga jak nowonarodzony, do tego przyjemnie brzmii ( nie brzęczy ) i jest przyjanzy dla środowiska, he he. Podejrzewam, że robocizna w jakimś zakładzie byłaby droga, ja to robiłem z moim teściem u niego w zakładzie, a my się rozliczamy bezgotówkowo. Dla klubowiczów z lubelskiego mogę polecić teścia do tej roboty.

Mam jeszcze jeden problem z moim A4 dot. ogrzewania, ale o tym na odpowiednim forum.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...