Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] G12+ czy rozcieńczać?


acinlos

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze co to za szajs jest, nigdy byc czegos takiego nie zalal, nastepnie jest to koncentrat wiec trzeba rozcieńczyć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup prawdziwe g12+ albo jego zamiennik z FEBIego a nie jakiś Pan Samochodzik a koncentrat rozcięcza się wodą destylowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I też nie koniecznie choć nie wiem ile w tym prawdy ale słyszałem nie jednokrotnie że G12 rozcieńczać z wodą zwykłą, woda destylowana uszkadza czujnik w zbiorniczku wyrównawczym osadza się na niego coś i nie działa poprawnie, wtedy zbiorniczek do wymiany. [br]Dopisany: 24 Sierpień 2011, 20:14_________________________________________________Febi to nie firma produkująca a więc też nie wiadomo co tam jest zalane skąd to pochodzi, chcesz coś wiarygodnego to np. NESTE Superjaahytinneste prawdziwe G12 3 litry koncentratu koszt około 90zł, droge ale prawdziwe i dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a można zalac cały układ samym g12 bez rozcieńczania? bo u mnie leży 6 litrów tego i akurat bym miał,i napewno by nie zamarzło mi w zime hehe oczywiście oryginalnego z aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wpłynie na pompę wody duża gęstość = duże opory . Z tego co pamiętam to rozcieńcza się go w proporcjach:

1l G12 : 1l H2O : do -36stC

2l G12 : 3l H2O : do -24stC

3l G12 : 2l H2O : do -52stC

Ja proponuję zalać 1:1 a resztę płynu opylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub Valvoline maxfile:D drogie ale na maxa dobre sam zalewam to do Swojej b6

Ja jeżdzę od kilku lat na febim i jedno co wiem to, że nie zamarza. A jak sprawdzić w jakim stopniu jest dobry to nie mam zielonego pojęcia :gwizdanie: Jedno jest pewne moze febi nie jest na "maxa dobry" ale daje radę.[br]Dopisany: 25 Sierpień 2011, 22:37_________________________________________________

panowie a można zalac cały układ samym g12 bez rozcieńczania? bo u mnie leży 6 litrów tego i akurat bym miał,i napewno by nie zamarzło mi w zime hehe oczywiście oryginalnego z aso.

Ile za opakowanie chcesz z wysyłką?

Muszę zerknac w kartkę bo chyba w tym roku pora na wymianę glikolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub Valvoline maxfile:D drogie ale na maxa dobre sam zalewam to do Swojej b6

Ja jeżdzę od kilku lat na febim i jedno co wiem to, że nie zamarza. A jak sprawdzić w jakim stopniu jest dobry to nie mam zielonego pojęcia :gwizdanie: Jedno jest pewne moze febi nie jest na "maxa dobry" ale daje radę.[br]Dopisany: 25 Sierpień 2011, 22:37

Spróbuj coś takiego http://www.autochemia24.pl/product-pol-717-Prestone-tester-plynu-chlodniczego.html zakupisz to pewnie w każdym większym markecie. Koszt ok 20 zł a sprawdzisz w jakiej "kondycji" masz płyn chłodniczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...