Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Błąd 1269 i przestawiony kąt wtrysku


goldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy sprawa wygląda w ten sposób pojawia sie błąd 1269 czyli Zawór startu wtrysku – N108

Jedyną niepokojąca rzeczą jaka jest to kąt wtrysku przestawił sie z 53 na 39 w bs rozrząd sprawdzałem nic się nie zmieniło autko ciągnie normalne i odpala też trochę zadymia powyżej 2500 tyś ale to po czipie i korekcje na wtryskach są takie sobie

Dodam że ostatnio odłączałem wtyczki od pompy gdyż montowałem jedną rzecz i tym bym sie nie przejmował gdy by nie ten kąt wtrysku przestawiony ;-)

Drugie moje pytanie na przyszłość jak jest z wymianą końcówek wtryskiwaczy jakie to są koszta

i ostatnie pytanie nie mogę sie połączyć vagiem z passatem b4 ale tylko ze sterownikiem abs reszta działa czyżby ecu nie obsługiwało tej grupy tylko dziwne bo koleś mówi że kiedyś sie łączył z abs oczywiście pełna wersja vaga 3.11 natomiast u mnie sie łączy proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z katem do sprawdzenia dolne kolo na wale :)

bo moze byc niespodzianka i kuku .... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przyczyną przestawienia kąta wtrysku może być rozćiągnięty pasek rozrządu po 35 tyś km patrząc na koło pasowe nie widzę żadnego bicia jedynie napinacz paska rozrządu dziwnie chodzi i pewnie on jest przyczyną takiego hałasowania.Dodam że wymieniłem już napinacz alternatora oraz sprzęgiełko na alternatorze i napinacz paska klimy i został tylko ten napinacz innej opcji nie ma co do hałasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek musi byc odpowiednio napięty, i napewno nie jest przyczyna takich wachan, przyczyna jest polaczenie dolne koło rozrządu - wał korbowy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale czy problem z tym kołem pasowym nie dotyczyło silnika 1Z spotkał się ktoś z takim przypadkiem w AFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale czy problem z tym kołem pasowym nie dotyczyło silnika 1Z spotkał się ktoś z takim przypadkiem w AFN

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek rozrządu się rozciąga, jak po 35tys km zeszło z 53 do 39 to masz wszystko prawidłowo, u mnie po 50tys km różnica wynosiła 50 jednostek! tak się pasek rozciągnął, po przejechaniu 5tys z 51 spadło na 45, co 10tys nie ma bata o 5-10 jednostek mam mniej, ale trzeba brać pod uwagę jak kto jeździ :evil:

jak ci z dnia na dzień spadło z 53 na 39 no to podejrzana sprawa, oba pomiary robiłeś przy tej samej temp silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Damian nie z dnia na dzień jak zrobiłem rozrząd było ustawione plus minus na 54 a teraz jest dokładnie 41 nawet dzisiaj jeszcze sprawdzałem oczywiście silnik 90 stopni nagrzany koleś który siedzi w mechanice i robił mi czip powiedział że to sie rozciągnął pasek przez te 35 tyś czyli jakieś trzy lata śmigania i żebym sie tym nie przejmował.Profilaktycznie wymienię rolkę napinającą pasek rozrządu bo coś jeszcze mi hałasuje a jak pisałem wcześniej wszystko co możliwe wymieniłem oczywiście sam.Także chyba po obserwuje po wymianie tej rolki kąt wtrysku ustawie prawidłowo i będę zerkał co jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i sprzęgiełko na alternatorze też nowe [br]Dopisany: 26 Sierpień 2011, 19:31_________________________________________________Dobra koledzy podsumowując rozebrałem dzisiaj rozrząd i okazało się się że przyczyną przestawienia kąta wtrysku po przebiegu 35 tyś był rozciągnięty pasek rozrządu po tych trzech latach użytkowania oczywiście założyłem nowy pasek oraz napinacz i dolne kółko rozrządu ;-) także już mi ulżyło obawiałem się że na dolnym kole paska rozrządu ścina klin a jednak to nie to kolega solskier i ciachan mieli racje że to wina paska ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...