Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Problem z Tigrą 1.4


JarusKK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie mam taki problem;/ otóż podjąłem się naprawy opla tigra 1.4 16v i problem polega na tym ze zapala się kontrolka oleju gdy silnik jest na wolnych obrotach lub tez i podczas ruszania na mniejszym gazie czyli gdy jest obciążony silnik, Ciśnienie na wolnych obrotach 1.5bara czyli jest OK :) ale postanowiłem zobaczyć co się dzieje w misce olejowej po jej zdjęciu wał, korby i blok jest w smole czy też nagarze :/ i zastanawiam się czy to może być przyczyna i wystarczyło by dokładne umyć silnik zalać znów olej nowy i czy mogło by to pomoc ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kanały olejowe sa przytkane to wiadome ze cisnienie nie bedzie odpowiednie, na poczatek napewno warto sprawdzic co bedzie po czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy ciśnienie na wolnych obrotach ma 1,5bara ale kontrolka potrafi sie zaświecić :/ taki troche beznadziejny przypadek spróbuje najpierw umyc to wszystko i mam nadzieje ze pomoże to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro cisnienie jest ok a wali po oczach to moze warto czujnik podmienić? w sumie najtansze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki środek motula do czyszczenia silnika sprawdz go i daj znac czy pomogło aha i nie zalewaj castrola bo z tego co widze często pozostawia osady w silniku także najlepiej czyszczenie motulem i olej motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym moto doktorem to sie domyślałem :D no że to niby 150 tys :mysli: ale jakoś po srodku to nie widać tego dziewiczego przebiegu :D siedzenie wytarte mieszek i boczki też i guziki od szyb elek. także wytarte :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...