Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Słabe ładowanie, po wymianie regulatora jeszcze gorzej! PILNE!


kamilmlody

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy, mam wielki problem! Mianowicie, ostatnio odnosilem wrazenie iz mam zbyt niskie ladowanie. Na liczniku przy zgaszonych swiatlach bylo okolo 13,8, przy włączonych 12,8-13. Zdarzało się, że akumulator padał po godzinie słuchania radia przy zgaszonym aucie. Tak tez stalo się dzis. Naladowalem go zeby przekręcił i pojechalem zrobic "rundke" z 5km, co by go alternator naładował. Nawet nie włączałem świateł. Po przejechaniu i zgaszeniu samochodu, napięcie akumulatora 8V :( Postanowilem wymienić regulator napięcia, magneti marelli 45zł, wymieniony. Przy okazji zmienilem lozysko, bo znacznie szumialo. Efekty: napięcie ładowania jest raczej identyczne, ale pojawilo sie cos ciekawszego. Po odpaleniu samochodu, alternator w ogóle nie ładuje, świeci się kontrolka ładowania. Dopiero jak przygazuje do ok 1500obr, włącza się ładowanie. Nie wiem juz co mam robic, licze na Waszą pomoc... [br]Dopisany: 25 Sierpień 2011, 16:33_________________________________________________Zmieniony alternator na valeo 90A. Przy włączonym calym wyposazeniu ok 13V, bez ok. 13.8V. Akumulator ma zielone "magiczne oczko", więc teoretycznie naładowany. Przy odpalaniu napięcie spada do 8V. Myslicie, ze bedzie to wina akumulatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jeszcze ten alternator na zmianę to załóż go i sprawdź bezpośrednio przy alternatorze jakie masz ładowanie powinno byc 14.30/40 , jeśli nie ma to drugi alternator tez jest uszkodzony. Akumulator niema tu nic do rzeczy jesli jest lądowanie to go naładuje, wydaje mi sie ze twoj stary alternator jest ok tylko chciałeś zaoszczędzić i kupiłeś gówniany regulator kup bosch i będzie po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy włączonych światłach klimie itp powiano być małe wahanie 14,1 . 14,2 , przerabiałem to u siebie i zamienniki dawały mi takie lądowanie od 13,4 do 13,6 kupilem boscha za 130zl i teraz jest 14,4 . 14,3 nieważne czy na jałowym czy na wyższych obrotach regulator spełnia swoje zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...