Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Szybkie miganie kontrolki IMMO, konumikat dEF. oraz błąd 65535


doczarny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich. Poszukuję rozwiazania mojego problemu.

Wczoraj podczas jazdy nagle zaświeciła się kontrolka ciśnienia oleju. Zatrzymałem pojazd i wyłączyłem silnik. Sprawdziłem poziom oleju - był OK. Włączyłem ponownie zapłon i zaczęła szybko migać żółta kontrolka od IMMO (Samochód z kluczykiem) oraz na ODO pojawił się napis dEF. Mimo wszystko uruchomiłem silnik, kontrolka ciśnienia oleju nie zaświeciła się. Silnik wydaje się pracować normalnie. Po przyjeździe do domu podłączyłem go pod VAGa. W logach silnika nie było błędów natomiast na instrumentach (adres 17) pojawił się błąd 65535 Internal Control Module Memory Error.

Nie moge dostać się do adresu 08 od klimatronika. Generalnie dziwnie się zachowuje: losowo potrafią zaświecić się różne kontrolki np. od hamulca, wody; potrafi przy zimnym wyłączonym silniku po włączeniu samego zapłonu pokazywać ponad 120 st. C. Potrafi sie również predkościomierz ustawić na 200km/h. Czasem pojawiają się przypadkowe błędy w silniku po czym nie kasując błędów po ponownym odczycie błędów tych już nie ma.

Otwierałem ECM (ECU) i jest czysto/sucho - zresztą u mnie nie ma żadnego wężytka od oleju jak czytałem sugestie w innych przypadkach.

Wyczyutałem w serwisówce,że taki przypadek kwalifikuje się do wymiany 'zegarów'.

Poniżej podaje pierwszy log, gdzie wykazany jest błąd przy adresie 01:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 907 557 T

Component: 1.8L R4/5VT MOTR HS D06

Coding: 04001

Shop #: WSC 06325

1 Fault Found:

18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low

P1602 - 35-00 - -

Readiness: N/A

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 614 111 AB

Component: ABS 5.3 FRONT D00

Coding: 0273004281

Shop #: BB 24548

No fault code found.

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 8L0 820 043 D

Component: A4 KLIMAVOLLAUTOMAT_D75

Coding: 04140

Shop #: WSC 06325

Note: Excessive Comm Errors

Address 15 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 959 655 C

Component: Airbag 7 Audi 0301

Coding: 00104

Shop #: WSC 40772

No fault code found.

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 919 8

Component: B5-KOMBIINSTR. VDO D09

Coding: 00042

Shop #: WSC 30011

IMMO-IDENTNR: AUZ7Z0W06662

1 Fault Found:

65535 - Internal Control Module Memory Error

00-00 - -

Address 25 -------------------------------------------------------

Controller: Bitte Adress

Component: e 17 eingeben

No Faults Found

or DTCs not supported by controller

or a communication error ocurred

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8LO 862 257 D

Component: ZV-Pumpe, Funk D03

Coding: 12864

Shop #: WSC 65535

No fault code found.

End -------------------------------------------------------

A tu zaraz drugi odczyt bez kasowania błędów, gdzie przy adresie 01 nie wykazuje już usterek.

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 907 557 T

Component: 1.8L R4/5VT MOTR HS D06

Coding: 04001

Shop #: WSC 06325

No fault code found.

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 614 111 AB

Component: ABS 5.3 FRONT D00

Coding: 0273004281

Shop #: BB 24548

No fault code found.

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 8L0 820 043 D

Note: Excessive Comm Errors

Address 15 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 959 655 C

Component: Airbag 7 Audi 0301

Coding: 00104

Shop #: WSC 40772

No fault code found.

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 919 861 C

Component: B5-KOMBIINSTR. VDO D09

Coding: 00042

Shop #: WSC 29952

IMMO-IDENTNR: AUZ7Z0W0666230

1 Fault Found:

65535 - Internal Control Module Memory Error

00-00 - -

Address 25 -------------------------------------------------------

Controller: Bitte Adress

Component: e 17 eingeben

No Faults Found

or DTCs not supported by controller

or a communication error ocurred

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8LO 862 257 D

Component: ZV-Pumpe, Funk D03

Coding: 12864

Shop #: WSC 65535

No fault code found.

End -------------------------------------------------------

Generalnie pluje błędami komunikacji z adresem 08, po kilkudziesieciu próbach wkońcu udało mi się połaczyć ale przy odczycie błędów 'zawisł'.

Pozdrawiam, Czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekoduj zegary, żeby przeliczył jeszcze raz sumy, jeśli nei zniknie DEF to możesz spróbować jeszcze raz wgrać wsad do zegarów.... lecz pewnie nic to nie da i skończy się na wymianie zegarów.

Komuś nie wyszło cofanie licznika :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekodowanie nic nie pomogło. Wsadu nie wgram bo nie mam ani sprzętu ani umiejętności. Jakieś 10 lat temu gościu wylutowywał eproma aby odczytać PIN - był potrzebny do sparowania kluczyka z immo i od tego czasu nic się nie działo.

Będę chyba zmuszony do zakupu używki ale co z tym nieszczęsnym PINem? Wszyscy co sprzedają zegary nie mają do nich nr PIN. Nie chcę aby znowu ktoś grzebał z lutowaniem pamięci. Czy jest jakiś sposób aby odczytac PIN przez interface?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, vag commander, można nim odczytać pin ale można i uwalić zegar tak jak masz TY uwalony :wink4: ale to już trzeba mieć talent. Tym programem można też wgrać nowy wsad do licznika :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje 1.4 VAG Commandera ale za chiny nie mogę nawiązać połączenia. Port jest skonfigurowany OK, otwiera się ale nie moge nic odczytać (brak logów i jakiś ten program mało przyjazny jeśli chodzi o sprawdzenie komunikacji). Nie wiem czy wina leży po stronie mojego adaptera (napisane jest na nim ODB II) czy muszę jakoś inaczej podłączyć się do immo - teraz podpinam się pod szynę K przez gniazdo diagnostyczne (brak szyny L w moim gnieździe). Gdzieś widziałem, że koleś podpinał się wprost pod zegary ale nie mogę namierzyć jak to zrobić. Auto mam z 1998 i widzialem na jednej ze stron, że odczyt mozliwy jest od 1999+, a z kolei na innej stronie było napisane że program pasuje do wszystkich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podpiąć się bezpośrednio pod zegary, rozpis pinów jest w wątku o wymianie licznika na FIS jak i ogólnie w google

a tu masz rozpiskę kabla

11734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aju dobrze sugeruje z wsadem, ogólnie po objawach opisanych i po błędzie to wsad wyleciał w kosmos w liczniku przerabiałem to kiedyś u siebie w starych zegarach

wgranie na nowo wsadu do licznika na ogól pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wskazówki. Spróbuje uzyskać łączność z immo za pomocą mojego kabelka wpinając się wprost do zegarów.

Z tym wsadem do mogę mieć problem, nigdy tego nie robiłem no i skąd pobrać właściwy wsad. Boję się dać do kogoś 'kto się zna' bo może się okazać, że po wgraniu wsadu nie zmieni się sytuacja a koleś mnie skasuje za usługę więcej niż jak zapłacę za używane zegary, które i tak będę wkońcu musiał kupić (albo i nie bo wgranie wsadu pomoże :decayed:).

Jeśli nie nadużywam cierpliwości szanownego grona kolegów, to może ktoś podeśle info (link lub tutka) jak za pomocą VAG commandera wgrać wsad i skąd pobrać odpowiedni dla mojego 'zegara'. [br]Dopisany: 31 Sierpień 2011, 10:31_________________________________________________Ok. Mam łączność Vag Commandera z immo, mam też wsad do mojego zegara, z wsadu zczytałem pin za pomocą VAG Eeprom Programmera. Teraz przymierzam sie do zapisu wsadu. Zamierzam wykonać następujące czynności:

1. Kopia/zgranie starego wsadu

2. Wgrać nowy wsad do immo

3. Wykonać rekodowanie immo (wg Soft. coding ze starego wsadu)

4. Parowanie Immo z ECU

5. Programowanie kluczy w immo

6. Ustawienie wskazań licznika przebiegu w immo

Mam pytanie co do kolejności procedury, czy dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

co to za lista czynności? w kosmos lecimy czy wsad wgrywamy?

1. kopia wsadu z naszego licznika

2. wgrywamy nowy wsad i poprawiamy licznik km

3. adaptujemy kluczyk do IMO używając pinu z wsadu który wgraliśmy w zegar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

co to za lista czynności? w kosmos lecimy czy wsad wgrywamy?

1. kopia wsadu z naszego licznika

Dzięki aju za odpowiedź, dla mnie to prawie jak wyprawa w kosmos, wiec wolę się upewnić.

Przystąpiłem do 1 kroku. Zrobiłem odczyt eeprom wsadu kilkakrotnie aby upewnić się czy jest prawidłowy.

Niestety za każdym razem otrzymuje różne dumpy. Generalnie są błedy podczas transmisji. Widać to w logach w pierwszym poście; dwa odczyty adresu 17 i w pierwszym źle odczytany controller i WSC, zresztą WSC za każdym razem pokazuje inne.

Obawiam się, że skoro są błędy przy zczytywaniu eeproma to błędnie zapisze się nowy wsad i uziemię licznik na amen.

Odczyty robiłem na podłączonym liczniku w aucie jak i na stole, więc kwestia kabli/wtyków chyba odpada.

Tutaj są moje dumpy: http://www.przeklej.pl/plik/a4dumpy-7z-00308n6057tb

Dodatkowo mam problem z logowaniem. Mam spisany pin, którym się logowałem wcześniej bez problemu do immo aby zaprogramować kluczyki, a teraz nie mogę, na odo pokazuje się FAIL. Odczytany PIN z dumpów zgadza się z tym moim zapisanym, ale on nie 'wchodzi'. Odczytywałem VAg commanderem i Vag eeprom programmerem.

Co do twojej listy kolejności to nie muszę wykonać adaptacji immo z ECU tak jak przy podmianie licznika?

PS. Tak z ciekawości chciałem się upewnić o typ ECU z mojego Audi. Czy 8D0 907 557 T to będzie M3.8.2? Czy w tym ECU zapisany jest przebieg lub pin immo? Jeśli tak to czym to odczytać? Vag Commander nie podchodzi do mojego ECU[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 10:58_________________________________________________Witam ponownie.

Okazało się, że uwalony jest eeprom. Po wylutowaniu i wsadzeniu do 'pająka' odczyty też były różne. Nie pomagało programowanie. Nabyłem więc nowy układ i zaprogramowałem wsadem, który dostałem od tego samego licznika kontroler 8D0 919 861 C natomiast jest inna wersja. Poprzednio miałem VDO D09 a ten wsad jest D10.

Kodowanie było 00042, czyli takie samo jak poprzednio, zaprogramowałem kluczyki i jest niby OK ale jak zrobię test wyjść licznika to na początku wszystkie wskaźniki idą od 0 do MAX a potem powinny ustawić się na środku (tak miałem poprzednio) a teraz paliwo i temperatura jest OK, natomiast prędkościomierz zamiast 100 km/h pokazuje 105 km/h (skala 0-260), a obrotomierz zamiast pośrodku ustawić się na 4k ustawia się na 3K (skala (0 - 8K).

Próbowałem robić rekodowanie na 00142 i nic to nie zmieniało, wróciłem do poprzedniego rekodowania na 00042 i dalej to samo.

Spróbowałem więc porównać wskazania obrotomierza ze wskazaniami odczytanymi w czasie rzeczywistym z ECU. Ustawiłem obroty na 4K (wg wskazać z ECU) a wskazówka pokazywała ok 4100. Na biegu jałowym, na wolnych obrotach w ECU pokazuje 860-880, na obrotomierzu ok. 900 (w połowie pomiędzy 800 a 1000), więc tu jest chyba OK.

Czy taki objaw jest normalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...