Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problemy po wymianie czujnikow abs


piotr-3003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy

Od pewnego czasu świeci mi się abs i kontrolka ! podłączyłem vag-a wyszły do wymiany trzy czujniki prawy przód i dwa tyły, błąd G44,G45,G46.

Dziś wymieniłem wszystkie trzy i co? :shocked: abs zgasł a po przejechaniu 20m to samo pali się abs i !. Na vag-u znów pokazuje trzy czujniki do wymiany, o co chodzi :wallbash:.

Proszę o rady

Pozdro[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2011, 21:37_________________________________________________Może jest jakaś osoba w okolicy łódzi która by na to zerkneła

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak pokazuje do wymiany?? jaki błąd??

sprawdź w blokach pomiarowych podczas jazdy pomiary z czujników bo daję głowę że masz zbyt dużą przerwę i trzeba je wcisnąć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskałem te czujniki ile się dało, chyba. No i w trzech czujnikach przed wymianą i po jest zła przerwa?

jasne że może byc ale tego nie zobaczysz. tak jak mówiłem zapnij VAG-a i sprawdź bloki pomiarowe i będziesz wiedział...a jakie błędy pokazuje sprawdzałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy

Od pewnego czasu świeci mi się abs i kontrolka ! podłączyłem vag-a wyszły do wymiany trzy czujniki prawy przód i dwa tyły, błąd G44,G45,G46.

Dziś wymieniłem wszystkie trzy i co? :shocked: abs zgasł a po przejechaniu 20m to samo pali się abs i !. Na vag-u znów pokazuje trzy czujniki do wymiany, o co chodzi :wallbash:.

Proszę o rady

Pozdro[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2011, 21:37_________________________________________________Może jest jakaś osoba w okolicy łódzi która by na to zerkneła

Pozdrawiam

Przyjedź w niedzielę na spota pod REAL'a na JP II, to pomyślimy :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=22268

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie mam błędy, nie wiem o co chodzi z tymi blokami pomiarowymi? a dziś sprawdziłem przedni czujnik - mówiłam że wszedł na max aż obcierał o tarczke abs. Nic nie pomaga, pomocy ;([br]Dopisany: 02 Wrzesień 2011, 19:21_________________________________________________

110902_163929.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam ten sam problem. Przed wymianą vag pokazywał błędny sygnał z czujnika, wymieniłem czujnik, przejechałem 20m i to samo abs swieci i znów bład czujnika pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zdjąć z tyłu piasty i wyczyścić grzechotkę bo często koroduje i szczeliny są zbyt słabo czytelne dla czujnika i wpisuje błąd ale po osiągnięciu jakiejś prędkości.

Jedź 15km/h przez np5 min a później zwiększaj prędkość. Jak sięzapali ABS to powtórz kilka razy test jak będzie wybijał ABS przy tej samej prędkości to na 100% grzechotki są do czyszczenia.

Lub jak masz vag-a to zrób jak koledzy radzą , bloki pomiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam problem z dwoma tylnymi czujnikami. Wymieniłem na nowe i dalej te same blędy po przejechaniu 20m. Przy hamowaniu z dużej prędkości czuć jakby ten abs się załączał. Czy ktoś moze znalazł rozwiazanie na ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie, bardzo często pokazuje błędy wszystkich czujników mimo, że są ok i nie były ruszane ....... a sterownik można naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz czyścił to przed zakręceniem siodła od zacisku wsuń czujnik i sprawdź czy czasem ten pierścień co czyta czujnik nie jest w jednym miejscu odsunięty bo ja tak miałem. Ktoś chciał być dokładny i po włożeniu czujnika chyba młotkiem dobił i był krzywy ten talerzyk z nacięciami ale to wtedy błąd mi wywalało dopiero jak jechałem więcej niź 70km/h bynajmniej tak było u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...