Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ubytki oleju w silniku


Majkel.a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie zaobserwowałem ubytki oleju w moim silniku i tu moje pytanie bo słyszałem, że oleju może ubywać poprzez na przykład nieszczelność w dolocie i miałem jak się okazało walnięty jeden łącznik elastyczny dolotu, że w odmie jest olej to norma w TDI. Dodam, że na silniku nigdzie olej nie wycieka, a uto nie dymi. Co mam sprawdzić aby dojść do przyczyny? Proszę o jakieś propozycje bo po przejechaniu 10 kkm na bagnecie ledwo co odznaczał się olej [mniej więcej 1 do 2 mm na bagnecie].

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał..

Czytając Twoją wypowiedź od nosze wrażenie ze od ostatniej kontroli oleju jaka była 10kkm temu nie zaglądałeś na bagnet dopiero teraz ...Tak??

Jeśli się mylę popraw mnie ...Nic nie napisałeś ze przez te 10kkm dolewałeś oleju do silnika ..a te silniki na 10kkm.dolewka 1 litra oleju to jest normalne i po 10kkm wymiana na nowy olej..

Więc opisz bardziej szczegółowo swój ubytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam może i na prawdę trochę mało dokładnie. Stan oleju przez te 10kkm kontrolowałem i delikatnie mi ubywało i mogę powiedzieć, że praktycznie spadki poziomu oleju nie były widoczne bo nie schodziło poniżej minimum na bagnecie. Zawsze było ponad tak, że dolewki nie były konieczne od momentu kiedy zauważyłem dziurę w dolocie sprawdziłem poziom oleju, a tam bagnet ledwo coś pokazywał. Wymieniłem łączniki, wymieniłem olej i zobaczymy teraz ale głównie chodzi mi o to czy nieszczelności w układzie dolotowym mogą wywoływać wyciąganie oleju przez odmę bo powiem, że trochę tego oleju w odmie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszcelny dolot nie ma nic wspólnego z ubytkiem oleju... olej może ubywac przez turbosprężarke np...

I nie jeździj do momentu aż olej spadnie do minimum...

jak ubywa dolewaj na bieżąco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie podać mi więcej przyczyn ubytku oleju bo turbinka mi z tego co wiadomo nie bierze bo była na czyszczeniu i jak się pytałem czy puszcza to powiedział mi, że z niej nie leci. Chciałbym poznać więcej przyczyn żebym mógł usunąć usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak piszesz ...

Silnik suchy bez wycieków..

Turbinka nie pije .....bo Ci tak mówili...a skąd wiesz na dzień dzisiejszy czy już nie puszcza na uszczelniaczach?...

to może pierścienie..i silnik pobiera...ale to może ....

Weź no dokładnie sprawdź ile Ci pobiera i na jaki przebieg ..np.

uzupełnij olej do max i przejedź 1000km i sprawdź jaki ubytek ..ile trzeba dolać do maxa

A jaki styl jazdy prowadzisz? może but w podłodze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl jazdy hmmm 50% eco, 50% but w podłodze. Przy uszczelniaczach albo jakby silnik brał to chyba by dymił czy nie? Ale teraz maxa będę trzymał i zobaczą ile zniknie. :rolleyes:

Kolego ja obstawiam turbinke , bo one poprostu tak mają nawet nowe autka na turbince przy ostrej jeździe troche wezmą oleju , u mnie jak jeżdze spokojnie to też nie bierze oleju ale jak na trasie jade dłuższy czas 140-180 to ciągnie i to sporo , i też nie dymi bo kilka razy pytałem na radyjku kolesia który jechał za mną czy autko puszcza dymki , poprostu trzeba pilnować stanu oleju :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej na stan i obserwuj ile Ci ubyło. Zajrzyj do węży dolotowych do IC czy nie płynie sobie w nich olej,delikatna mgiełka jest normą,większa ilość już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...