Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Domykanie szyb z kluczyka - przestało działać


Kanar

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Jak w temacie pewnego dnia zniknęło mi domykanie szyb przez niefabryczny alarm, jak sprawdziłem z kluczyka też nie działa. W związku z tym mam pare pytań po przeszukaniu kilku for wyczytałem iż w B5 modułu komfortu jako takiego nie ma - a niektóre jego funkcje pełni pompka centralnego w bagażniku (jeśli to złe info proszę o poprawienie).

Z modułem domykania szyb - o ile można to tak nazwać nie da się połączyć VAGiem. To by się zgadzało bo w sterowniku centralnego (35) do software coding można dodać tylko domykanie szyb z pilota przy fabrycznym alarmie (+00064), nie ma natomiast nic w temacie domykania z kluczyka.

Znalazłem pare przypadków że software coding było 00000 a domykanie z klucza działało- stąd mój wniosek że w tym wypadku VAGa moge sobie "schować".

Dodam że niedomykanie szyb zbiegło się w czasie z zanikiem sygnału włączonych świateł - obstawiam że obie funkcjonalności poszły z dymem. (znalazłem na forum jak wymienić brzęczek w zegarach, ale o domykaniu ani słowa)

Pytanie zasadnicze:

Co steruje tym domykaniem szyb w B5 i gdzie tego szukać?

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wniosek z tego taki że skoro przestało działaćto moge szukać nowej pompki centralnego :co:

a wiesz może na której kostce i jaki sygnał powinien się pojawiać (+ czy -) na wyjściu z pompki?

Kombinuje bo może da się to w prosty sposób ominąć zakładając przekaźnik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozebrałem już wszystko i poprawiłem luty przekaźników- wody nie strwierdzono jedynie sporo nalotu z grafitu w środku. Zastanawiam się nad wymianą tych przekaźników, może któryś z nich nawalił.

-----------------------------------------------------------------

edit. Wczoraj dołożyłem do zegarów termometr - bo nie było przez co dopiąłem zegary zupełnie. Po poskładaniu wszystkiego w całość zaczął działać brzęczek od świateł i o dziwio szyby i szyber znów się domykają. W związku z powyższym przestaje szukać problemu. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...