Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Różnica w lewarku tiptronic a multi - Pilne


Bazza

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuję na gwałt informacji czy jest jakaś różnica między lewarkiem (mechanizmem) zmiany biegów do tipa a multi? Wizualnie wygladają tak samo,ale pewności nie mam więc pytam Was. Jeżeli ktoś się orientuje to bardzo proszę o info bo temat bardzo pilny. Jednoczesnie jeżeli ktoś ma na sprzedaż takowy do skrzyni tiptronic to prosze o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr. mojego to: 8E2713111F3Q7 a ten na który chce zmienić to: 8E1713041AA tak mi podał sprzedający,chociaż widze ze numer jest krótszy ale moze taki ma być. Z tego co udało mi sie ustalić to oba maja po dwie wtyczki,jedna na 10 pinów i druga na 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój obecny mechanizm pochodzi z anglika... Numer który podałeś to osłonka wybieraka. Tobie chodzi o cały mechanizm tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie,mechanizm jest z anglika i chce przełożyc na europejską wersje,wtyczki i piny sie zgadzają,pytanie tylko czy coś innego może sie różnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz przełożyć cały mechanizm... Tip miał numer 8E1 713 041 D (zaznaczam, że jest to numer całego układu cięgien) i ten model stosowano do końca rocznika modelowego 2001 (czyli do połowy 2001). Od tego momentu użyto 8E1 713 105.

Jeśli chodzi o CVT - do końca rocznika modelowego 2003 (połowa 2003) stosowano mechanizm 8E1 713 041 S. Od czerwca 2003 stosuje się ten sam co w tipie (8E1 713 105).

Górę mechanizmu czyli lewarek i płytkę drukowaną musisz rozpatrywać osobno (np. elektronika jest inna dla CVT i tipa). Najlepiej będzie jeśli poszukasz kompletu od TIPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja a4 jest z listopada 2001 o ile to coś pomoże,wiem,że najlepiej kupić komplet od tipa,ale problem w tym,że sprzedający na allegro sami nie wiedzą od czego sprzedają te lewarki. Oczywiście mowa o całym mechanizmie,z gałką i metalowa obudowa tak jak na foto

1787399552.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się do jutra - obejrzę wybierak, który mam wyciągnięty z CVT i napiszę Ci, o które numery pytać sprzedawcę i gdzie ich szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...