Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] USB i cisza w tylnych głośnikach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem ostatnio radio z portem USB (zawsze to wygodniej podpiąć pendrive niż nagrywać i wozić stertę płyt), ale okazało się, że po podłączeniu urządzenia dzwięk jest tylko w przednich głośnikach. Po przełączeniu na radio grają wszystkie cztery. Czy to taki urok kupionego radia, czy problem leży gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tylne głosniki masz aktywne i moze radio nie wysterowywyje sygnału na nie jak podlaczasz jakies urządzenie pod usb

ale to tylko spekulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tylne głosniki masz aktywne i moze radio nie wysterowywyje sygnału na nie jak podlaczasz jakies urządzenie pod usb

ale to tylko spekulacja

Jakoś tak bez sensu wzmacniacz jest wzbudzany napięciem które pokazuje sie na kablu po włączeniu urządzenia (bez znaczenia jest z jakiego "modułu" sygnał trafi na końcówkę mocy i wyjście line out) takie selektywne napędzanie wzmacniacza tj z radia tak z USB lub Aux nie to jakaś paranoja, Radyjo masz skiepszczone tzn moim skromnym zdaniem jest walnięte, bo nawet :) lider Car Audio LG (mój znajomy ma ten cud) z USB zapodaje wszystkimi głośnikami niezależnie czy podaje radio płyta czy Pen. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

Temat często poruszany.

Postaram się to prosto wytłumaczyć.

Tylne głośniki są aktywne (producentem moich jest Nokia). Do jednego z głośników producent zamontował wzmacniacz.

Sterowanie i sygnał do tego wzmacniacza wyprowadzony jest kostką mini-ISO (żółtą z tego co pamiętam).

Można zakupić na allegro taką przejściówkę http://www.allegro.pl/item312319102_adapter_audi_vw_gniazdo_mini_iso_4_wyjscia_f_vat.html na zwykłe czincze, lub pobawić się w kabelkomanie (ja użyłem do tego kilku metalowych pręcików, 2x15cm cienkiego kabla koncentrycznego, 15cm kabla jednożyłowego oraz dwóch wtyków czincz. Kable wtyczki i piny polutowałem, piny odpowiednio wpiąłem do tej kostki, a czincze do radia, oczywiście kabelek sterujący też podłączyłem do radia - do kostki ISO - niebieski przewód z białym paskiem)

Dodam, ze niestety aby usłyszeć tylne głośniki, trzeba będize ściszyć przednie.

Jak podłączyć się pod kostkę opisane jest tutaj: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isoshop.htm -> Blaupunkt - Złącze ISO C3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego drogi

Przejściówkę o której mówisz mam od dawna. Zresztą napisałem, że w przypadku radia grają wszystkie cztery głośniki. Tylne milkną przy odsłuchiwaniu CD i pendrive'a podłączonego pod USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafQ, masz racje, że nie ważne z czego radio miało by odtwarzac to i tak zaraz po właczeniu go powinno wysłac sygnał

najlepiej sprawdz radio u kogos inne, jak u niego bedzie działac to bedziemy myslec :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...