Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE A5] Problem z czujnikiem paliwa


alpin

Rekomendowane odpowiedzi

Man taki problem wczoraj zapaliła mi sie rezerwa wskazówka była na czerwonym polu na drugiej kresce wegług komputera zostało mi do przejechania 80 km, podjechałem na stacje zatankowałem 45l wsiadam do auta przejechałem kilkaset mertrów rezerwa dalej sie pali wskazówka na czerwonym polu podjechałem na nastepna stacje zatankować do pełna weszło około 6l a na desce bez zmian, wczoraj troche pojezdziłem i wskazówka spadła do pierwszej kreski komputer pokazuje że mam do przejechania 10 km,

W czym problem? pływak jak by się zawiesił to by stał w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myslałem, ale czy radio i MMI jest zabezpieczone jakimś kodem? bo w instrukcji nic na ten temat niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego czy masz zabezpieczone radio to Ci nie powiem. Nie wiem co to jest MMI ale jeśli chodzi o IMMO to nic się nie stanie. Zobacz w książki serwisowe czy nie masz gdzieś kodu do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do serwisu, mogę spokojnie odłączyć akumulator nic się stanie ale według nich nic to nieda bo to jest wina pływaka i trzeba go wydłubać i raczej wymienić :wallbash:

Najpierw zaryzykuję z odłączeniem aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno jakiś kolega opisywał podobną sytuacje tylko w A4 B5. Odłączył i jak ręką odjął. To Cię nic nie kosztuje a wyeliminujesz jedno z rozwiązań. Jak nie zadziała to wyciągnąć pompke i zobaczysz co tam. Daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak samo tylko ze w B5, po odlaczeniu aku wraca do normy, spróbuj ... Swoją drogą to dziwne bo świeże autko, może nasze paliwo nie służy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun dla was udało sie, najpierw odłączyłem sam + i nic to nie dało potem odłączyłem obydwie klemy i zadziałało wszystko wróciło do normy, teraz będę miał troche zabawy z radiem i telefonem ale to pryszcz.

Jeszcze raz dziękuje. :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj na przyszłość, że odłącza się minus. Dlaczego?? Bo jak odłączysz plus i zostawisz wiszące kable a one sobie opadną i dotkną blachy (masy) robi się zwracie... Tutaj akurat nie było sytuacji, że odchodziłeś od aku ale tak na przyszłość.

Dobrze, że wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...