Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANB] Działanie układu odmy


daciek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam pytanie odnośnie działania odmy. Do czego podłączone są przewody nr 10, 14, 21 i 20 zaznaczone na rysunku? Czy przy czyszczeniu odmy trzeba sprawdzić wszystkie te przewody na rysunku czy może coś jeszcze? Co sie dzieje jeżeli śruba odpowietrzająca nr 6 jest niesprawna, zatkana lub cały czas otwarta?

Zeszłej zimy zamarzła mi odma i chce z niaą zrobić porządek przed zimą, poza tym słyszałem że niesprawna odma może być przyczyną nadmiernego zużywania oleju.

odma.jpg

[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2011, 20:13_________________________________________________nikt się nie zainteresował moim tematem? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja jestem po wymianie odmy a dokładnie czesci nr.2 z twojego schematu.

Przy okazji musiałem wymienic trójnik nr 5 bo był taki zapieczony ze ani nie chciał zejść z rury nr 9 ani z układu numer 6.

ważne jest żeby wszystko wyczyscić z nagaru który sie tworzy po dłuższym użytkowaniu.

Pamietaj też że rura numer 10. łączy sie z ezkatorem. czyli zaworkiem powietrznym który musi być sprawny. w internecie znajdziesz jak powinien działać.

moj nie działał, ale.... zamiast kupować udrożniłem go troszke to trwało. Najgorszą częscią jest własnie ten kawałek ezkatora w który wchodzi wąż numer 10.

jest tam taki trzpień, który blokuje sie od rdzy. proponuje tak, zalać go (czyli tylko ten kawałek ezektora, stawiajac go pionowo) najpierw odrdzewiaczem moze być fosol na noc, a pozniej wsypujesz kilka kulek kreta (tego do wc) i delikatnie ze strzykawki wstrzykujesz wrzątek (uważaj zeby sie nie poparzył). czekam 10 min.

płuczesz woda. i powtarzasz tak 3 razy. dodatkowo możesz włożyc tam śrubokręt i delikatnie w górę i w dół probować przesuwać ten trzpień.

U mnie te zabiegi pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...