Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Tarcie klocków o tarcze przód


kamilo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio wymieniałem tarcze i klocki. Jednak koła nie obracają się swobodnie, czuć opór podczas obracania kołem gdy auto jest na podnośniku. Rozebrałem hamulce i to co zobaczyłem mnie przeraziło. Tłoczek jest cały pokryty grubą warstwą rdzy (w środku także). Więc moim zdaniem to jest przyczyną mojego problemu. Teraz jak wymienić te tłoczki? Wypompować hamulcem ? Gdzie kupię takie tłoczki i co mi jest jeszcze potrzebne do wymiany ? Jakby ktoś zapodał jakiś porządny opis do tego (nie mogę znaleźć w sieci) to byłbym bardzo wdzięczny :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko znajdziesz na allegro

tloczek fi 57, uszczelnienia i prowadnice, wszystko w komplecie

do tego smar Ate

wszystko rozbierz dokladnie wyczysc i poskladaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Jak szukac takiego zestawu. W zestawie naprawczym zacisku nie ma tloczka, prawda? Jakies wskazowki co do wymiany samego tloczka. Co i jak po kolei robic zeby nic nie popsuc?

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz w wyszukiwarke "komplet naprawczy audi" dzial hamulce i bedzie

tloczek masz w zestawie, juz Ci pisalem

skaldasz tak jak go rozbierales

po odpieciu zacisku zabezpiecz przewod aby nie uciekal Ci plyn

jak co to tel do mnie masz ponizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/zestaw-naprawczy-zacisku-audi-80-a4-vw-b4-b5-golf-i1825716977.html

Coś takiego ?

Tylko, że do zacisku typu ATE (jak rozróżnić ATE od LUCASA ?) - tłoczek o śr. 57mm ?

Da się to zrobić bez odkręcania przewodu hamulcowego? Nie chciałbym ukręcić śruby (nie jest ona w najlepszym stanie..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest do zacisku Lucas, fi 54

jak chcesz miec wszystko jak nalezy musisz odpiac zacisk

na zapietym bedzie czesto to poskladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mam jeszcze jedno pytanie.

Zamówiłem w sklepie zestaw naprawczy jednak po sprawdzeniu w internecie nr tego zestawu mam obawy czy on aby na pewno jest do mojego systemu zacisku (domniemam że ATE, w ogóle jak to rozpoznać czy ATE czy Lucas?). Nr. częci jaki mi podał sprzedawca to D4-1048C. Z tego wynika że to jest do zacisków typu Lucas, czyli tłoczek 54mm i nie podejdzie do mnie. Poszperałem w necie i znalazłem zestaw o oznaczeniu D4-1109C -> http://www.sklepy24.pl/marka/autofren-hiszpania/produkt/zestaw+t%C5%82oczka+zacisku+prz%C3%B3d+%5Bd4-1109c%5D+z+t%C5%82okiem+57+mm Coś takiego mam kupić, tak?

I jeszcze jedno pytanie odnośnie demontażu zacisku. Tam oprócz elastycznego przewodu trzeba coś jeszcze odkręcać ? ABS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że masz klocki z czujnikami to jeszcze wtyczke musisz odpiąc

tutaj masz link:

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-tloczek-audi-a6-a4-100-passat-b5-i1790326185.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jaki tam idzie klucz do odkrecenia tego przewodu ? i jak go zabezpieczyć ?[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2011, 14:59_________________________________________________Dobra wiem, 11 płaska, ale kolejne pytanie - jak tą cholerną śrube odkręcić ? trzyma na amen. Psikam WD-40 ale marny efekt tego jak na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocne szczypce, np Morse'a ale jak odkrecisz to musisz wymienic ten przewód na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odkreciles go juz ?

Jak nie mozesz odkrecici od strony zacisku to sprobuj od strony przewodu elastycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...