Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Słabo świecą hidy.


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy tygodnie temu kupiłem podobny zestaw: http://motoallegro.pl/zestaw-xenon-slim-digital-h1-h7-h4-h9-hb3-lwaw-i1817066134.html . Mam lampy po lifcie Valeo i "żarniki" H7 4300K. Żarniki na początku świeciły w miarę dobrze choć trochę na żółto, ale po tygodniu świecą już słabo i jak się patrzy na soczewki w ciągu dnia to może H7 lepiej świecą. Kupiłem inne żarniki H7 5000K no i świeciły ładnie lecz po pięciu dniach jeden padł jak auto mi zgasło na skrzyżowaniu i musiałem szybko odpalić nie wyłączając świateł. Żarnik mam wymieniony na nowy w ramach reklamacji i ten nowy świeci znacznie lepiej niż ten 5000K po pięciu dniach :shocked: tak jakby błyskawicznie się zużywały. Po załączeniu świateł na początku jak się rozgrzewają to ładnie świecą lecz po minucie już słabo. Zauważyłem że te przetwornice mocno się grzeją, czy tak ma być? Jak jest u Was z żywotnością żarników made in china? Może te przetwornice nie dają wystarczającego napięcia po rozgrzaniu żarników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety producenci dają za mało ryżu i żarniki się wypalają szybko :polew:

jest straszna loteria z tym na ostatnie 4 szt. żarników kupione przeze mnie jeden poświecił dłużej... a za to ten z zestawu hid który mam ok 2,5 roku świeci bez problemów. Podmienić przetwornice nie zaszkodzi, bo to może być ich wina również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarniki które dostałem razem z zestawem świecą po ok 7 godz tak beznadziejnie, że zwykłe H7 świecą bardziej na biało i ogólnie lepiej, a na początku było odwrotnie. Teraz nowszy żarnik świeci wyraźniej bardziej na biało i mocniej niż ten drugi po ok 5 godz. Nie wiem czy wszystkie podjeby ksenonów tak słabo świecą czy ja kupiłem jakąś tandetę? Przecież nie są to najtańsze hidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się nad zakupem podobnych przetwornic jak podałeś w linku. Robię to z myślą o CB radiu i zwykłym radiu FM bo moje przetwornice trochę mi zakłócają działanie tych podzespołów ale żarniki świecą idealnie i po kliku godzinach świecenie działają tak samo. Dodam że same żarniki mam 5000k. Tutaj możesz zobaczyć efekt:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=178839.180

a te Twoje przetwornice zakłócają CB albo FM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornice nie zakłócają mi radia, CB nie mam, ale raczej nie powinny. Może trafiam na jakieś lipne pseudo żarniki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornice nie zakłócają mi radia, CB nie mam, ale raczej nie powinny. Może trafiam na jakieś lipne pseudo żarniki :mysli:

Ja brałem żarniki od gościa z Warszawy miał je na allegro ale ja odebrałem osobiście i jestem bardzo zadowolony :) moim zdaniem optymalna barwa żarników to 5000k bo 4300k sa za żółte a 6000k za niebieskie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba barwa 5000K bo ładnie świeci na biało, tylko szkoda że coś szybko mi słabną żarniki. Wczoraj pisałem do kilku gości którzy kupowali takie zestawy na allegro i u nich jest wszystko ok. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Jak się wkurzę to sprzedam to badziewie.[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2011, 19:24_________________________________________________Dzisiaj patrzyłem na te żarniki i w tym co słabiej świeci jest żółty nalot wewnątrz bańki, taka kreska szerokości 2mm na całej wysokości. W tym co lepiej świeci jest tylko żółta plamka średnicy 3mm. Coś z tymi żarnikami jednak nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie żarniki w Raven Sport na wodzisławskiej w Rybolu na przeciw Nissana ,my mamy stamtąd i jak na razie rok spokoju. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...