Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVJ] Multitronic - czy to olej...


Gość Guliwer160

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Guliwer160

Witam, zglaszam sie dzis z nietypowym problemem a mianowicie zanika mi pozycja P i N w skrzyni multitronic. W prawdzie jest to audi A6 1.8T CVT a nie moja A4-ka mysle ze to nie robi roznicy. Wyglada to tak: kiedy auto jest zimne odpala i jezdzi OK (tzn wszystkie pozycje skrzyni biegow na wyswietlaczu pokazuja sie normalnie) ale kiedy juz silnik sie rozgrzeje zdarza sie ze z wyswietlacza znikaja (nie odwracaja sie kolory na aktualnej pozycji lewarka skrzyni) pozycje P i N. Dzieje sie tak coraz czesciej co w praktyce uniemozliwia mi odpalenia auta na rozgrzanym silniku. Auto z automatem odpala tylko na pozyji P i N (z gory sorry za taki banal). Musze czekac az silnik calkiem ostygnie i potem wszystko wraca do normy. Zauwazylem tez ze jak auto stoi pod katem (pochylone na prawa strone (strone pasazera) dzieje sie tak rowniez. Zastanawialem sie czy problem tkwi w niedostatecznej ilosci oleju w skrzyni. Z gory podreslam, ze kiedy usterka wystepuje obie pozycje dzialaja, tzn jak dzwignia znajduje sie w pozycji N jest zalaczony LUZ a kiedy P kola sie blokuja (czyli wszystko OK) poprostu nie moge odpalic silnika do ostygniecia. Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie bo aktualnie przebywam w Londynie a nie chcialbym tu placic za zbedne naprawy bo jak wiemy nie naleza one do tanich a szczegolnie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz poziom oleju. byc moze jest za wysoki. podczep VAG - sprawdz bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Guliwer160

Umowilem sie dzis na wymiane oleju w skrzyni oraz na Vag-a ale to dopiero w przyszly czwartek. Mam nadzieje ze to wystarczy. Dzieki za opdowiedz na zapytanie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...