Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwne dzwięki z tyłu


SylverStone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuzszego czasu borykam sie z dziwnymi dzwiękami dochodzacymi z tyłu auta.Nie jest to jakis stukot jak gdyby zużytej czesci.Cieżko mi to opisac jest to masa odgłosów w stylu bul bul bul (wiem głupio brzmi ale to chyba najbardziej odzwierciedla ten dzwiek)oczywiscie w czasie pokonywania jakis dziur.Na przeglądzie powiedziano mi ze pomału wykazują zużycie gumy na belce ale to nie ten dzwięk(było to z pół roku temu).Mechanik ze to cos z auta.Wymontowałem wszystko z bagażnika do gołej blachy i dalej to samo.Pod samochodem wydaje sie wszystko sztywne.Dodam ze mam do wymiany tarcze i klocki bo są mocno zuzyte (wymieniam w weekend )czy one w jakis sposób moga tak hałasować?Kiedys był to pojedynczy dzwiek a teraz masa dzwięków az wstyd z kims jechać.Pomóżcie co jeszcze mozna sprawdzic i czy mogą to być te tuleje ?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to samo mam ;/ to jest masę dźwięków można powiedzieć ... najlepiej wymień tuleje belki ,dokręć łożyska , klocki nasmaruj prowadnice i zobacz jak tam amory się sprawują ,jak będziesz jechał brukowana droga to otwórz okno i jednym uchem słuchaj dźwięków z zewnątrz a drugim środek jak dźwięki się pokrywają to będziesz miał odpowiedz ze coś z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem. Dochodziły do mnie dziwne stuki tak jakby z wnętrza kabiny. Szukałem wyciagałem rzeczy z bagażnika i nic dopiero na stacji diagnostycznej wyszło że tuleje na belce się skonczyły i to obie na raz. Wczoraj wymieniłem tuleje na ori Lemforder i nareszcie cisza a mechanik mi powiedział że stare tuleje sie rozpadły, że aluminium sie utleniło a guma sparciała. Tuleje były od nowosci czyli 16 lat w aucie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzil bym rowniez sprezyny w miejscu zetkniecia z kielichem amortyzatora i dal tam troche smaru u mnie wlasnie to halasowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzil bym rowniez sprezyny w miejscu zetkniecia z kielichem amortyzatora i dal tam troche smaru u mnie wlasnie to halasowalo

zanim wymieniłem tuleje też podejrzewałem stukanie amorów na górze w kielichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...