Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Kolejny znak zapytania na temat mojej Audi? -- Problem rozwiązany.


Maxcudo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jakoś iż przyszedł czas na wymianę filtra powietrza, ściągnąłem obudowę, wyciągnąłem filtr, idę zobaczyć w necie, co i jak i zamarłem: Filtr powietrza który wyciągałem pochodzi z Forda Scorpio/Sierra :wtf: Symbol jaki widnieje na filtrze to AP046. Jak to możliwe ze idealnie pasuje do Audi A4?. Problem polega na tym iż kiedyś jak wymieniałem silnik kupiłem Filtr powietrza dedykowany do Audi i był delikatnie inny, a mianowicie był lekko większy i nie mieścił się w obudowę, ale wtedy nie przejmowałem sie bo byl w bardzo dobrym stanie i nie trzeba było go wymieniać. Stwierdziłem ze możne mi zły dali czy coś, ale teraz czas już na wymianę bo z tego aż się sypie kurzu. Jak można to sensownie wytłumaczyć? :naughty: Najlepsze ze na obudowie filtra są znaczki audi etc wiec wygląda na ori. :wallbash:[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2011, 17:39_________________________________________________Problem rozwiązany :gwizdanie:

Zarówno filtr od Audi jak i od Forda Sierry etc, długość i szerokość jest taka sama, różni się tylko wysokością. Nie wiem czym kierował się poprzedni właściciel, ale wstawił ten od Forda. Teraz jest taki jak powinien być :good:

Pozdrawiam,

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że pasuje od Forda Scorpi to nie znaczy ze moze do audi nie pasować, wiem ze któreś silniki ale to Diesla Audi mają taki sam fitr powietrza jak w Oplu tak wiec na to nie patrz, w/g katalogu w/t TEC-DOKA to co pokazuje do auta z oznaczeniem APU to numer FILTRONA BRZMI AP063/1dł.254mm , szer,212,5 wys.54,5mm i tą samą informację znajdziesz w katalogu on-line FILTRON-a. A więc podjedz do sprzedawcy poproś i przypasowanie raczej powinien ci na to pozwolić, i zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom właśnie tak zrobiłem. Pojechałem do sklepu z filtrem i porównałem z Audi i tylko grubość filtra się różni. Od Audi jest grubszy. Teraz wstawiłem taki jaki powinien być. :good:

Ale zdziwiło mnie to, jak wyciągnąłem filtr, patrze w necie po symbolu, a tu filtr od jakiegoś forda :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom właśnie tak zrobiłem. Pojechałem do sklepu z filtrem i porównałem z Audi i tylko grubość filtra się różni. Od Audi jest grubszy. Teraz wstawiłem taki jaki powinien być. :good:

Ale zdziwiło mnie to, jak wyciągnąłem filtr, patrze w necie po symbolu, a tu filtr od jakiegoś forda :shocked:

gorzej jak zdejmiesz tapicerke a tym inny kolor auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom właśnie tak zrobiłem. Pojechałem do sklepu z filtrem i porównałem z Audi i tylko grubość filtra się różni. Od Audi jest grubszy. Teraz wstawiłem taki jaki powinien być. :good:

Ale zdziwiło mnie to, jak wyciągnąłem filtr, patrze w necie po symbolu, a tu filtr od jakiegoś forda :shocked:

gorzej jak zdejmiesz tapicerke a tym inny kolor auta.

To zdecydowanie gorzej, ale o to sie nie boje :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się zastanawiałem czy czasem ktoś dolnej obudowy filtra nie założył od Forda, ale ori jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...