Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jak wymienić poduszki pod silnik?


Prz3m0_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Szykuje mi się wymiana poduszek silnika. Moje pytanie jest takie: jak to zrobić? czy można to zrobić w warunkach domowych, czy lepiej nie bawić się z tym samemu?

Od kierowcy znajduje się poduszka z czujnikiem, od pasażera natomiast - bez.

Prosiłbym o dokładną instrukcję, krok po kroku.

Z góry dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oczywiście kanał mam u siebie,ale nie wiem czy mam podnieść samochód czy tylko silnik,no i czy coś mi nie spadnie,czy te poduszki odkręcać najpierw górę czy może dół. Właśnie takie odpowiedzi mnie interesują. Z góry dziękuję za każdą pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam w moim B6 pod silnik podkladasz deche i windujesz auto na dol delikatnie . Nic trudnego dkrecasz sruby raz po lewej a pozniej po prawej stronie :) .

Trzeba odkrecic jeszcze chyba laczniki i stabilizator zeby byl lepszy dostep .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu łączników i stabilizatorów to przypadkiem nie zmieni się zbieżność albo geometria? Może ktoś jeszcze coś dołoży do tego wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łączniki i stabilizator nie mają nic do zbieżności, one tylko tłumią drgania i usztywniają równocześnie koła po obu stronach auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC Ci dobrze mówi :good: Od dołu najlepszy dostęp. jak masz kanał to bedzie trzeba podgiąć silnik i czymś go unieruchomić, na podnośniku sprawa jest prostsza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjeżdżasz na kanał, deska pod auto. Otwierasz maskę, odkręcasz śruby od obydwóch poduszek silnika, zamykasz. Odkręcasz śruby od przedniego odbijaka (umocowany do pasa przedniego). Wyjmujesz lewarek i podnosisz silnik do góry, uprzednio wykręcając dolne śruby od poduszek. Odpinasz wtyczkę. Dla ułatwienia można jeszcze odkręcić śruby poduszek skrzyni biegów. zakładasz nowe poduszki i w odwrotnej kolejności składasz. Powinieneś sobie poradzić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...