Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Za wysoki prąd ładowania. 18V!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, dziś przyszedł mi nowy akumulator Boscha. Zmierzyłem mu napięcie na wyłączonym silniku wszystko ok 12,5V. Po odpaleniu napięcie wzrasta do 18V. 2 dni temu założyłem temat że spaliło mi od razu oby dwie żarówki od drogowych i mijania i następne kupione też od razu i trochę elektronika poświrowała. Czy padł regulator napięcia ?

Opublikowano

Tak, skończył Ci sie regulator napięcia. miałem tak w poprzednim aucie. Nagle zaczoł ładować ile wlezie i sie wszytsko popaliło(dobrze ze to gaźnikowiec był i nie było żadnych kompów ale wszytskie żarówkiw aucie załatwiło)

Wymiana regulatora i znów 14,3V ;)

Opublikowano
  • Autor

No to ide do sklepu i wymieniam :))

Opublikowano

Kolego, akurat jestem na bieżąco w tym temacie bo miałem podobnie, więc mogę Ci powiedzieć ze jeżeli wymiana regulatora napięcia nic nie da, to może to być problem z mostkiem/diodami prostowniczymi w alternatorze. U mnie zaczęło się tak robić jakiś miesiąc po założeniu nowego regulatora napięcia, a wcześniej też zawsze miałem problemy z ładowaniem tylko że w drugą stronę - zawsze był niedobór. Założenie "nowego" alternatora za kilkadziesiąt zł rozwiązało problem.

Opublikowano

Miałem podobną awarię, na wysokich obrotach alternator (odłączony od elektryki) dawał 65V!!!, takie napięcie popali ci wszystko a szczególnie całą drogą elektronikę. 18V masz dlatego że akumulator pochłania nadmiar mocy elektrycznej DO CZASU, pewnie poprzedni dlatego padł. Ryzyko katastroficznego uszkodzenia jest duże, niech się tym zajmie jakiś elektryk. Moim zdaniem niekoniecznie masz uszkodzony regulator. U mnie się przerwał jakiś kabelek i stąd problem. 18V to bardzo blisko pożegnania z elektroniką.

Opublikowano
  • Autor

Chyba to jednak regulator, jedna szczotka ma 4mm druga 5mm. Powinno się wymienić przy 5mm.

P9290013.jpg

[br]Dopisany: 29 Wrzesień 2011, 21:33_________________________________________________Problem rozwiązany - padł regulator napięcia.

Opublikowano

..jeśli chodzi o alternator zawsze oddaje do mechniora (sam wyciągam), niech posprawdza i wymieni co trzeba (często mostki padają)

Opublikowano

..jeśli chodzi o alternator zawsze oddaje do mechniora (sam wyciągam), niech posprawdza i wymieni co trzeba (często mostki padają)

W sumie tak, ale mostek na allegro podrabiany kosztuje 70 zł plus przesyłka i trzeba go jeszcze wymienić. Ja za cały sprawdzony alternator dałem 75 zł z przesyłką i ładuje pięknie (oby tak dalej :) ), zatem rachunek jest prosty.

Opublikowano

mówiełem że regulator się skończył. Bawie się w mechanike juz troche czasu i zawsze jest to samo kiedy sie regulator skończy ;)

Opublikowano

..75pln za sprawdzony...gut prajs..jak by to powiedział klasyk

Opublikowano

18V to bardzo blisko pożegnania z elektroniką.

Polemizowałbym z tym, zgodnie z normą VW80101 (do której zapewne stosuje się też Audi) każdy moduł ma wytrzymać co najmniej 60minut przy takim napięciu (18V) z kolei max podawanym tam napięciem jest 32V przez 60 sekund które też ma wytrzymać :)

o wyższych nie piszą więc przy 65V pewnie ładnie wszystko skwierczy :kox:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.