Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Za wysoki prąd ładowania. 18V!


virus191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś przyszedł mi nowy akumulator Boscha. Zmierzyłem mu napięcie na wyłączonym silniku wszystko ok 12,5V. Po odpaleniu napięcie wzrasta do 18V. 2 dni temu założyłem temat że spaliło mi od razu oby dwie żarówki od drogowych i mijania i następne kupione też od razu i trochę elektronika poświrowała. Czy padł regulator napięcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, skończył Ci sie regulator napięcia. miałem tak w poprzednim aucie. Nagle zaczoł ładować ile wlezie i sie wszytsko popaliło(dobrze ze to gaźnikowiec był i nie było żadnych kompów ale wszytskie żarówkiw aucie załatwiło)

Wymiana regulatora i znów 14,3V ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, akurat jestem na bieżąco w tym temacie bo miałem podobnie, więc mogę Ci powiedzieć ze jeżeli wymiana regulatora napięcia nic nie da, to może to być problem z mostkiem/diodami prostowniczymi w alternatorze. U mnie zaczęło się tak robić jakiś miesiąc po założeniu nowego regulatora napięcia, a wcześniej też zawsze miałem problemy z ładowaniem tylko że w drugą stronę - zawsze był niedobór. Założenie "nowego" alternatora za kilkadziesiąt zł rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną awarię, na wysokich obrotach alternator (odłączony od elektryki) dawał 65V!!!, takie napięcie popali ci wszystko a szczególnie całą drogą elektronikę. 18V masz dlatego że akumulator pochłania nadmiar mocy elektrycznej DO CZASU, pewnie poprzedni dlatego padł. Ryzyko katastroficznego uszkodzenia jest duże, niech się tym zajmie jakiś elektryk. Moim zdaniem niekoniecznie masz uszkodzony regulator. U mnie się przerwał jakiś kabelek i stąd problem. 18V to bardzo blisko pożegnania z elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jednak regulator, jedna szczotka ma 4mm druga 5mm. Powinno się wymienić przy 5mm.

P9290013.jpg

[br]Dopisany: 29 Wrzesień 2011, 21:33_________________________________________________Problem rozwiązany - padł regulator napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jeśli chodzi o alternator zawsze oddaje do mechniora (sam wyciągam), niech posprawdza i wymieni co trzeba (często mostki padają)

W sumie tak, ale mostek na allegro podrabiany kosztuje 70 zł plus przesyłka i trzeba go jeszcze wymienić. Ja za cały sprawdzony alternator dałem 75 zł z przesyłką i ładuje pięknie (oby tak dalej :) ), zatem rachunek jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18V to bardzo blisko pożegnania z elektroniką.

Polemizowałbym z tym, zgodnie z normą VW80101 (do której zapewne stosuje się też Audi) każdy moduł ma wytrzymać co najmniej 60minut przy takim napięciu (18V) z kolei max podawanym tam napięciem jest 32V przez 60 sekund które też ma wytrzymać :)

o wyższych nie piszą więc przy 65V pewnie ładnie wszystko skwierczy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...