Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Pytanie o używany aku


fibolek

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytanie moje jest takie czy warto zawracać sobie głowę jednorocznym aku Banner o wartości 800Ah( od opla omega 2,5 V6). Posiadam diesela 1.9 TDI 110 KM. Dokładnych parametrów tego aku jeszcze nie znam wiem że jest to ten czerwony(chyba najmocniejszy z czterema zamiennymi bolcami na klemy). Oczywiście aku jeździł w aucie przez jakieś 9 miesięcy auto garażowane i raczej nigdy nie miał jazdy bez ładowania. Akumulator jest własnością szwagra. Szwagier mówił że dał za niego około 600 PLN. Aku sprzedaje bo auto rozbił ale nie przodem przeleciał bokiem i oparł się dachem więc przód cały i aku też, silnik na ten akumulator był palony przy mnie i jest ok. Poradźcie czy warto się interesować tym tematem.[br]Dopisany: 01 Październik 2011, 21:52_________________________________________________Wątek do usunięcia proszę bardzo moderatora i przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie dał za niego nawet 100zł, akumulatory po wypadkach często mają później zwarcia na celach/cali przez co później tracą swoją zdolność rozruchową, najczęściej wychodzi to przy 1 mrozach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.[br]Dopisany: 03 Październik 2011, 08:52_________________________________________________Dodam że auto z tym aku nie miało jako tako dzwona tylko leciało bokiem lekko dac**jąc. No ale faktycznie teoretycznie rzecz biorąc mógł się uszkodzić aku choć oglądałem go i z zewnątrz jest ok (komora silnika nie ruszona w ogóle przód ani prawy bok też nie) auto nie wywróciło się do góry kołami.Sumując leciało rowem. Zastanawia mnie czy aku w środku mógł się uszkodzić, mechanicznie nie dostał w żaden sposób, leciał bezwładnie z samochodem. Patrząc po aucie to ma przełamany lekko do środka dach od strony pasażera tył no i pognieciony słupek przód od kierowcy a także pognieciony dach przód. auto nie jest na tyle zmasakrowane, w środku da się siedzieć(dodam że to Opel Omega 2.5 V6)

Czekam jeszcze na jakieś opinie, czy warto bo się waham.

Aha znajomy chce pogonić to auto w całości.[br]Dopisany: 03 Październik 2011, 09:15_________________________________________________Aku mogę przetestować w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...