Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACZ] Czasami znika TIP


trzeci2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem z moim automatem. Czasami gdy chcę przełączyć na ręczną zmianę biegów (TIP) wajchję przesuwam w prawo i kompletnie nic się nie dzieje. Na wyświetlaczu nie zmienia się nic. Ruszenie wajchą do przodu czy do tyłu nic nie powoduje. Po jakimś czasie w trakcie jazdy czuję lekkie szarpnięcie i następnie już działa TIP. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj dociskac mocniej biegi przy zmienianiu (wiesz, oporowo w przod itp.) cos o tym na forum juz bylo jak sie mi wydaje. A powiedz czy jak zwolnisz i z puszczonym pedalem gazu zmienisz z automata na tip to tez sie tak dzieje? Oczywiscie diagnostyka VAG sie przyda jak masz. Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaczynają się jakieś niemiłe problemy z czujnikiem przy lewarku, pozycjonerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów ! Ja mam podobny problem , natomiast po odpaleniu auta przejezdzając kilka km skrzynia wchodzi w stan awaryjny z 5 biegów max są 4 a tiptronika juz niewidac i zapomnij ze zadziała ,po za tym odczówalne jest mocne szarpniecie cos w stylu niezupełnego wysprzęglenia .Napomne ze sytuacja ta zaistniała po tym jak były wymieniane podzespoły w silniku tj.świece ,odma, hydrauliczne regulatory zaworów .W tym czasie przez kilka dni był samochód odpiety od akumulatora !!! Więc pytanie moje co to moze byc ze tak skrzynia warjuje ? prosze o jakies porady a tym czasem udam sie na VAG-a moze coś pokaze ??? Pozdrawiam HONZIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...