Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] AVG - Problem z czujnikiem poziomu/temperatury oleju


fazis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem problem z czujnikiem oleju - komunikat Sensor na FIS i nie działające wskazanie temperatury.

Po wymianie Sensor nie świeci, ale temperatura działa w sposób dziwny - tzn. jak olej jest nagrzany po przekręceniu zapłonu wskazówka temperatury oleju podnosi się do odpowiedniego poziomu, po czym opada i tyle. Spotkaliście się z takim objawem, że niby działa a nie działa? Jakieś pomysły co to może być?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem, skasowałem błąd, ale problem pozostał. Nie wiem za bardzo gdzie szukać, czujnik wydaje się działać, tyle, że wskazówka zamiast pozostać na wskazaniu opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po odpaleniu auta wskakuje na odpowiednią temperaturę i opada tak?

Czyli na odpalonym silniku?[br]Dopisany: 03 Październik 2011, 09:46_________________________________________________Czy istnieje ewentualność złego czujnika (czyli od benzyny)?\

Podłącz VAG jeszcze raz jeśli znowu wyświetli błąd to coś jest nie tak z czujnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba odpalać, wystarczy przekręcony zapłon, jak olej jest na tyle ciepły żeby się wskazówka wychyliła to się wychyla, trzyma przez dosłownie sekundę i opada. Czujnik mi dobrali wg silnika i rocznika, więc powinien być właściwy.

Błędy nie wróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w pozycji zapłon podnosi do poziomu jaki aktualnie jest. Wszystko poza olejem trzyma ten poziom, a po zapłonie wiadomo jak temp wody nie jest 90 to się dźwiga, ładowanie się dźwiga itd, a jedynie temp oleju opada. Wcześniej zanim czujnik padł było OK. Najpierw mi zaczął świecić Sensor na FIS, a temp oleju działała, a potem i temp oleju przestała działać. Teraz Sensor nie świeci czyli czujnik poziomu powinien działać, temperatura oleju tak połowicznie działa, bo jak jest rozgrzany to się na chwilę podniesie, chodzi o to że tylko na chwilę i nie trzyma wskazania.[br]Dopisany: 03 Październik 2011, 11:22_________________________________________________Dodam, że mam założony czujnik o numerze 1J0 907 660 B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...