Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Wymiana uszczelki pod górną miską olejową


Adamus87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z dobraniem uszczelki pod górną miskę olejową do audi a4 2.8 30v 1998r. Po rozebraniu misek okazało się że te zakupione uszczelki nie pasują (elring 921.107 górna i elring 921.092 dolna).Natomiast górna miska po rozebraniu nie miała uszczelki tylko była zamontowana na pastę montażową - tak ma być? Czy powinna być uszczelka? Dolna miska już była z uszczelką nr.078 610 E. Wstawiam zdjęcie górnej miski olejowej oraz jej nr.078 103 603 ab. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

miska.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda dopiero chce sie zabrac za wymiane tych uszczelek ale jak dowiadywalem sie w sklepie to obie uszczelki sa do kupienia wiec najprawdopodobniej tam tez powinna byc uszczelka. Najlepiej dowiedz sie w ASO - cena moze byc nawet nizsza niz w 'normalnym' sklepie.

Powiedz mi mozna sie dobra to tej gornej miski olejowej ? Jaki jest dostep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego te uszczelki teoretycznie są do kupienia ba nawet je kupiłem, ale żadna z nich nie pasowała. Dowiedziałem się że górne uszczelki były zakładane po 2001 roku... ja kupiłem materiał z których się robi uszczelki i ją dorobiłem, do tego pasta montażowa (dirko) i po kłopocie. Dostęp nie jest za dobry i samemu tego nie zrobisz. Trzeba też rozbierać rozrząd i uszczelnić dekielek pod nim. Ja robiłem to prawie dwa dni w dwie osoby. Jak coś pisz na priva to coś podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasnie uszczelnialem u siebie ost miske olejowa. Z tego co sie dowiedzialem to w moim aucie nie ma i nie bylo uszczelki pod dolna czescia miski olejowej. Zastosowalem wiec silikon temperaturowy Victor Reinz (taki czarny), ... przy okazji uszczelnialem jeszcze dekle od pokrywy zaworow - tu juz zakupilem dedykowane uszczelnki Victor Reinz, ponoc zakladaja je w orginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...