Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 1.9TDI 110KM 99r- problemy z elektryką


Pioterek

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, proszę udzielcie mi odpowiedzi.Każda mile widziana. Szczególnie tych, ktorze też jeżdżą A4kami.

1. kontrolka- wskazówka od temperatury płynu chłodzącego raz się załącza, raz nie - jak ją kopnie! Potrafi załączy się - poziom temperatury na wskazówce wzrasta i osiąga prawidłowy poziom - ok. 87st. C, czasem w ogóle nie drgnie po odpaleniu auta i jazdy i tak może byc kilka razy z rzędu, a za następnym razem działa OK. Potrafi np. wskazówka podnieśc się do poziomu 70 stopni i tak utrzymywac się, albo spadnie do zera. Często jak ruszę wtyczkę czujnika i docisnę go trochę to wskazanie wskoczy. Czy jest to uszkodzony czujnik? Jaki ma part number, żeby zamówic? Dodam, że jest na 4 piny, niebieski, z dwoma rowkami na wtyczkę , gniazdo jest kwadratowe, a na kostce numer:357919754D.

2. Mam nieoryginalne radio zamontowane. Po jego wyjęciu widzę we wnęce po radiu na kable nie podłączone: czerwony i niebieski. czerony jak zewre do masy to uszkadza się bezpecznik od wycieraczek. Co to za kable?

3. Nie działa podświetlenie klawiszy: ogrzewanie tylnej szyby, regulacji świateł, klimatronika, cygaretki. Sprawdzałem masa ich jest wspólna i jest prawidłowa. Problem wystepuje w zasilaniu, którego brak, diody sprawne> Gzie szuka usterki?

4. chciałbym dorobic kluczyk do auta - mam imobilizera. Chce dorobic też pilota do alarmu - Cobra. Gdzie dorobic, jaki koszt i czy koniecznie trzeba tam jechac samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze jak poruszasz przy czujniku to wskazuje wyglada na to ze cos w polaczeniach miedzy czujnikiem a wskaznikiem [ omomierzem sprawdzic polaczenia miedz cujn. a wskaznikiem ] bo wiem ze jak plyn chlodzący sie nagrzewa to maleje opor czujnika wtedy plynie wiekszy prad przez wskaznik ...i wychyla sie do przodu ....moze to rowniesz byc czujnik ale raczej wątpliwe....bo albo by dzialal albo wogole nie

jezeli chodzi o podswietlenie to jest to brane z swiateł postojowych zapalasz postjowki spr czy bezpieczniki sprawne czy oswietlenie zespolu wskaznikow dziala jak tak to gdzies przewod jest wypiety :wink: a ten czerwonyto wiem ze na jednym bezpieczniku jest wycieraczka i pompka spryskiwacza... :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...